reklama

Osaďte závěsný koš letničkami: Tahle dekorace nebude na balkoně překážet

redakce Prima Zoom
15. června 2019
Závěsné květinové koše jsou velmi oblíbené, především mezi majiteli menších balkonů. Při správném osazení letničkami v nich po celou letní sezonu budou nakvétat bohaté kaskády barevných květů, a přitom uvolní prostor na parapetu či na podlaze dalším květinám.
reklama

Vyberte místo chráněné před silným větrem a deštěm a koše sletničkami zavěste do úrovně očí. Nejen proto, abyste na květinovou parádu pěkně viděli, ale také proto, aby se vám koš pohodlně zaléval.

Co budete potřebovat na osazení závěsného koše

  1. kovový závěsný koš
  2. kus pevného igelitu
  3. lisované kokosové vlákno nebo přímo misku zkokosového vlákna
  4. nůžky
  5. zahradnickou lopatku
  6. štěrk
  7. zahradní substrát pro balkonové květiny
  8. sazenice letniček (verbeny, petunie)

Jak budete postupovat při osazování závěsného koše

1. Nepropustná a drenážní vrstva

Do kovového rámu závěsného koše vložte misku zkokosového vlákna. Vyložte ji asi do jedné třetiny výšky pevným igelitem, do kterého prostřihněte odtokový otvor na přebytečnou vodu. Pak igelit pokryjte drenážní vrstvou štěrku (postačí i střepy zrozbitého květináče). Štěrk zasypejte malou vrstvou zahradního substrátu.

2. Prostřihněte otvory

Nyní, ve výšce, kde končí igelit, prostřihněte do misky zkokosových vláken asi tři otvory, kterými budete protahovat sazenice.

3. Vysaďte postranní květiny

Rostliny vyjměte ze sadbovačů, obalte je kouskem novinového papíru, aby se vám nerozpadl kořenový bal a prostrčte sazenice zvenku, dovnitř koše.

4. Přidejte substrát

Prostrčené sazenice zasypejte další vrstvou zahradního substrátu.

5. Poslední patro květin

Zasaďte zešikma opět tři sazenice letniček a přidejte i jednu do středu závěsného koše. Celý koš doplňte zahradním substrátem.

Osazený koš zavěste na hák ve stropě balkonu. Nezapomeňte, že prostřiženým otvorem vigelitu bude protékat voda. Proto pod koš postavte další květináč, nejlépe skvětinou, které nebude vadit padající proud vody po zalití.

Text: Simona Bauer

Sílejte článek
Zobrazit komentáře ke článku
Štítky: terasaletničkykvětinyDIYbalkónbalkonové květinybalkonkvětinová dekoracekvětinový košzávěsný košjednoletá rostlinaSimon Bauer
reklama