Jak na to

27. října 2022 14:00

redakce Prima Living

Jak vyrobit umělou krev na Halloween? Stačí 3 ingredience a výsledek je realistický

Načerveno obarvená voda nestačí. Je potřeba najít jiný vhodný základ, který krev bude připomínat. Najdeme ho v kukuřičném sirupu. Umělá krev se z něj vyrábí snadno a na kůži drží déle díky tomu, že je sirup hustší. Hallowenské strašení může začít.

Recept na umělou krev je jednoduchý a zvládne ho každý. Ale pozor, umělá krev, kterou vyrobíte, není určena k jídlu. Nejspíš by se vám nic nestalo, protože všechny suroviny jsou jedlé, ale rozhodně byste si moc nepochutnali. Tahle umělá krev totiž bude plná cukru.

Co budete potřebovat na umělou krev?

  • kukuřičný sirup
  • červené potravinářské barvivo
  • kakao
  • misku a papírové ubrousky

Jak se umělá krev vyrábí?

  • Do misky, ve které budete krev připravovat, dejte tolik kukuřičného sirupu, kolik krve si chcete vyrobit. Sirupů existuje mnoho druhů, můžete použít i oblíbený agávový, ten je ale dražší. Kukuřičný sirup je ze sirupů s dostatečnou hustotou nejlevnější.
  • Do sirupu vmíchejte pár kapek potravinářského barviva, můžete přidat později větší množství, abyste docílili pořádně realistické krvavé barvy!
  • Přidejte čajovou lžičku kakaa. To směsi dodá temnější odstín, bližší reálné krvi.
  • Všechno pořádně promíchejte a můžete se vrhnout na strašení!

Jak vytvořit efekt krvácející rány?

Halloweenskou hrůzu můžete ještě okořenit obyčejnými kosmetickými kapesníčky nebo toaletním papírem. Stačí je rozdělit na jednotlivé vrstvy, aby se s nimi lépe pracovalo, a natrhat je na menší kousky. Potom si na ruku nebo třeba na tvář naneste trochu umělé krve, nalepte tenkou vrstvu kapesníčku a papír namuchlejte. Následně kapesník potřete umělou krví, aby byl celý nasáklý. Přestane vypadat jako kapesník a promění se v iluzi masa trčícího z rány...

Ačkoli se potravinářské barvivo poměrně snadno čistí z nábytku, nemusí tomu tak být u oblečení. Pokud tedy budete patlat umělou krev po nějakém kostýmu, smiřte se s tím, že po Halloweenu mohou zůstat na látce skvrny.

Zdroj: Matouš Hartman; https://www.heky.cz/2016/10/diy-umela-krev-na-halloween/; https://www.wikihow.cz/Jak-vyrobit-fale%C5%A1nou-krev

Sdílejte článek
Štítky Halloween sirup ingredience

Přečtěte si také