Koupelny

7. dubna 2018 06:00

Tereza Javorová

GALERIE: Tohle nejsou okna v paneláku, ale koupelnové dlaždičky! Designéři vytvořili dokonalou iluzi

Majitelé jedné restaurace v Litvě uložili designérům nelehký úkol. Požadovali zrenovovat starou koupelnu, ale s tím, že v ní musí zůstat staré dlaždičky. Kreativní studio Gyva Grafika tak přišlo s návrhem, který ohromil nejen majitele, ale celý svět. Podívejte se.

Když se na následující snímky podíváte poprvé, nejspíš je budete mít za fotografie oprýskaných panelových domů, které tak důvěrně všichni známe z českých sídliští. Nenechte se však zmást. Nejedná se o zdi paneláků, ale o koupelnové dlaždičky!

Restaurace Galeria Urban v Litvě pořádala grafické studio Gyva Grafika, aby vymyslelo, jak nápaditě by se daly zrenovovat jejich toalety. Avšak s tím, že na místě zůstanou původní dlaždičky. Zdánlivě nesplnitelné zadání se stalo výzvou a výsledek je vskutku originální. Kreativci vyfotografovali litevské sídliště, kde sami vyrůstali, a z fotek následně vyrobili potisk na dlaždice. Vznikla tak interaktivní "paneláková" zeď s okny, v nichž se odehrává běžný život. Můžeme zde třeba najít pověšené prádlo, paní, která vykukuje zpoza záclony, lodžii či polovytažené žaluzie.

Zrenovované toalety měly mezi návštěvníky takový úspěch, že se originální nápad rozkřikl do světa a studio začalo dlaždičky i volně prodávat.

Podívejte se do galerie, jak vypadají. Nechali byste si je dát do své koupelny?

(red)

Další články:


Přečtěte si také