Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Koupelna je nejnebezpečnější místnost v domě. Stane se tu nejvíc úrazů. Proč?

Do koupelny by se mělo chodit s helmou a chrániči a nejspíš i v reflexní vestě. Proč? Američtí statistici spočítali, že koupelna či toaleta můžou za 70 % úrazů, ke kterým přijdeme doma.
Vydáno: 02.02.2017
Ženám se úrazy v koupelně stávají výrazně častěji než mužům

Možná vás to nepřekvapí, ale ženám se úrazy v koupelně stávají výrazně častěji než mužům. Autoři studie spekulují, jestli se toto dramatické číslo nezvyšuje nejen kvůli jejich křehčí fyziognomii, ale i díky vyšší ochotě žen vyhledat po úrazu lékaře. Anebo je to daleko prostější: Ženy zkrátka v koupelně tráví více času a také ji asi častěji uklízejí.

 

Nebezpečná koupelna - Obrázek 3 Foto: Foto: patalie.cz

S věkem úrazů přibývá. Věková skupina nad 85 let utrpí více než polovinu úrazů v blízkosti toalety. Okolo vany a sprchy se zase točí většina úrazů lidí ve věkové skupině 15 -24 let.

Nebezpečná koupelna - Obrázek 2 Foto: Foto: patalie.cz

Nejrizikovější aktivitou pro všechny věkové skupiny je koupání nebo sprchování a vylézání z vany nebo sprchového koutu. Úrazy, které se staly ve nebo v těsné blízkosti vany či sprchy, představují více než 2/3 z celkového počtu úrazů v koupelně.

Nebezpečná koupelna - Obrázek 5 Foto: Foto: patalie.cz

Jedna z autorek studie, Judy A. Stevens, upozorňuje na fakt, že: „Zranění, ke kterým dochází při sedání a vstávání z toalety, se ve věkové skupině 65 + vyskytují výrazně častěji, než u jiných skupin.“ Proto paní doktorka doporučuje všem instalace pomocných madel, a to jak na toaletu, tak do vany.

Nebezpečná koupelna - Obrázek 1 Foto: Foto: patalie.cz

Téměř 14 % koupelnových neštěstí končí v nemocniční posteli.

Nebezpečná koupelna - Obrázek 4 Foto: Foto: patalie.cz

Zdroj: patalie.cz

Mohlo by vás zajímat:

Ideální pro malé tvory

Nezavíráte záchod při splachování? Aneb 7 zvyků, kterými hýčkáte bakterie v koupelně

Umyvadla mívají Japonci vybavená baterií se sprchovou hlavicí na vytahovací hadici. Tu lze strčit do držáku nad umyvadlem a strčit pod ní dítě nebo cokoli jiného špinavého

Japonské koupelny se velmi liší od západních. Přitom jsou mnohem praktičtější než ty naše

Reklama
Článek je zařazen v: úrazy, záchod, koupelna, vana
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama