Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Myslíte si, že se v koupelně umyjete? Tohle je 5 nejšpinavějších věcí, na které denně saháme

V koupelně provádíme očistu našeho těla. To je alespoň obecná představa o tom, k čemu tahle místnost slouží. Nicméně právě zde najdeme velice špinavé věci přetékající bakteriemi. A nikdo z nás se jim nevyhne.
Vydáno: 20.12.2017
Jak často čistíte koupelnu?
Autor: istock.com Jak často čistíte koupelnu?
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Naše domovy jsou plné bakterií a špíny, kterou mnohdy ani nevidíme. N aprvní pohled může koupelna vypadat čistě, ale při bližším zkoumání se ukáže, že to, co považujeme, za čisté, je mnohdy největším rájem bakterií. Podívejte se s námi na pět nejšpinavějších věcí, které všichni v koupelně máme.

Ručník a předložka

Vlhký ručník je ideálním místem pro množení bakterií, ať už se jedná o malý ručník u umyvadla nebo velkou osušku u vany. Proto bychom měli ručníky měnit co nejčastěji. Ideálně bychom je měli prát po dvou dnech používání. Kdo z nás ručníky ale mění tak často? Podobně je na tom předložka u vany nebo sprchového koutu. U ní je výměna ještě méně častá než u ručníků.

V ručnících se bakteriím daří dobře Foto: V ručnících se bakteriím daří dobře, Foto: istock.com

Držák na kartáčky

Pamatujete si, kdy jste ho čistili naposledy? Už nějaký pátek to bude. Případně se vám stalo, že jste ho nečistili nikdy… Národní vědecká nadace v USA zjistila, že až 27 % držáků na kartáčky obsahuje bakterie salmonely. 

Kelímek s kartáčky je opravdovým smetištěm Foto: Kelímek s kartáčky je opravdovým smetištěm, Foto: istock.com

Podlaha

Zní to logicky, podlaha patří rozhodně k nejšpinavějším věcem v koupelně. Naneseme na ni nepořádek z venku, zároveň na ni skončí zbytky kůže, které se přirozeně odlupují z našich těl. To je živná půda pro bakterie, zvláště pokud máte koupelnu spojenou s toaletou. Vytírání podlahy by se proto v koupelně nemělo podceňovat. 

Podlaha je ještě špinavější, pokud máte propojenou koupelnu s toaletou Foto: Podlaha je ještě špinavější, pokud máte propojenou koupelnu s toaletou, Foto: istock.com

Vana a hlavice sprchy

Na stěnách vany ulpívají bakterie, které se tu vesel množí. Proto bychom měli vanu umývat často, samotné sprchování nebo koupání v ní nestačí. Používání vany na ni spíše bakterie nanese, než z ní smyje. 

Podobně jako hlavice sprch Foto: Podobně jako hlavice sprch, Foto: istock.com

Baterie

Sáhnete na ni, než si pustíte vodu, abyste si umyli ruce. Následně na ni musíte sáhnout znovu, abyste vodu zavřeli. Takže bakterie, které jste na rukou měly před mytím, se na kůži dostanou znovu. To dělá z baterií u umyvadel další rejdiště bakterií, jenže kdo z nás má doma baterii na fotobuňku? Zašpinění se o kohoutek se tak prostě nevyhneme. 

Baterie jsou rájem bakterií Foto: Baterie jsou rájem bakterií, Foto: istock.com

(mh)

Další články:

Tato místa udržujte striktně čistá!

Lednice či mobilní telefon? 10 míst, která bychom měli uklízet minimálně jednou týdně. To zvládnete!

I v malé koupelně se najde spousta místa

10 praktických tipů, jak vyřešit malou koupelnu

Článek je zařazen v: špína , nepořádek , koupelna , bakterie , úklid
Reklama