Koupelny

5. března 2017 10:32

Markéta Zídková

Renovujete koupelnu? Máme pro vás inspiraci, jak ji zařídit nadčasově!

Rozhodli jste se od základů změnit kabátek vaší stávající koupelny, avšak nemáte zcela úplnou představu, jak by měla v novém pojetí vypadat? Od toho jsme tady my s hromadou nápadů. Třeba vám nějaký cvrnkne do nosu!

Bílá klasika s losově růžovými doplňky

Milujete styl chladného severu, a tak už dlouho sníte o bílé koupelně? Na druhou stranu se ale obáváte, aby vám v ní nebylo na oko chladno? Bílý stereotyp dokonale rozbijí doplňky v jednotné barvě. Losová na ručnících kouzlí s teplými odstíny, kdežto hráškové zelená vnáší do místnosti stoický klid a harmonii. Vedle však nešlápnete ani s tmavým podkladem.

Bílý stereotyp dokonale rozbijí doplňky v jednotné barvě. Foto: Pixabay

Na vlně přírody

Béžové obložení nemusí být nudné, naopak může zazářit a poutat pozornost. Postarají se o to na první pohled omšelé kachlíky v tónu nadýchaného kapučína se zdobnou aplikací kamenné mozaiky, která se bude vyjímat jako lemování kolem plochy zrcadla či vany. Umyvadla můžete „připlácnout“ na komodu a efekt veřejných lázní snadno podpoříte prostřednictvím antických sloupů.

Béžové obložení nemusí být nudné, naopak může zazářit a poutat pozornost. Foto: Pixabay

Tohle tady ještě nebylo: Vesmírná koupelna

Tady se toho někdo nebál a vzal si inspiraci z černočerné tmy, kterou opsal na obklady se skvostně se třpytícími šmouhami. Šedá dlažba ve vysokém lesku a klasický strop tomu dávají líbivý kontrast. Nemluvě o sněhově bílém umyvadle a pohodlné stoličce s výrazným motivem flóry. Prostě famózní výstřelek umocněný na druhou. Nám se to v redakci zamlouvá až až.

Tady se toho někdo nebál a vzal si inspiraci z černočerné tmy, kterou opsal na obklady se skvostně se třpytícími šmouhami. Foto: Pixabay

Obklady nemusí být až ke stropu

O nadčasovou eleganci se postarají béžové kachlíky do první poloviny stěny spolu s lehounkým mint nádechem a stylovou stropní římsou, která ladí spolu s oknem. Mimo jiné prosklený sprchový kout bez mléčného zabarvení nebo jiného efektu působí nenuceně a přesto slušivě.

Prima tip: Aby skleněné výplně sprchového koutu zůstaly bez kapek vody i nadále, po sprše je sjeďte stěrkou.

O nadčasovou eleganci se postarají béžové kachlíky do první poloviny stěny spolu s lehounkým mint nádechem a stylovou stropní římsou, která ladí spolu s oknem. Foto: Pixabay

Ať vana budí pozornost

Čert vzal dobu, kdy vana nudně kopírovala stěnu. Dnes jsou zase v kurzu vany vystupující z interiéru, tedy ty stojací. A v nejlepším případě uprostřed místnosti nebo u stylového francouzského okna, které zdobí lehounké závěsy ve světlém a tmavším odstínu. Každopádně ta XXL taburetka se povedla! Násobí komfort, poutá slušivým potahem a navíc plně láká k posezení v měkoučkém županu.

Dnes jsou zase v kurzu vany vystupující z interiéru, tedy ty stojací. Foto: pixabay.com

Vaše soukromé spa

Když otevřete dveře do takto zařízené koupelny, vaše zraky se zastaví na vaně, která trůní před zástěnou s klasickým obrazem v dřevěném rámu. A to se jen tak někde nevidí. Krémově šedá dlažba odpovídá obkladům a my můžeme konstatovat, že se nám na tento designérský počin kouká nádherně.

Když otevřete dveře do takto zařízené koupelny, vaše zraky se zastaví na vaně, která trůní před zástěnou s klasickým obrazem v dřevěném rámu. Foto: pixabay.com

Koupelna jako vyšitá z pohádek Tisíce a jedné noci

Pokud by si mohla fikaná Šahrazád vybrat koupelnu, která by ji nadchla, s jistotou by zvolila právě tuhle. Mísí se v ní totiž kusarabského stylus okázalým luxusem v tónech béžové, smetanové a zlaté. Lustr z menších a větších krystalků je nepřehlédnutelný, avšak rozsáhlé zrcadlo stejně tak.

Pokud by si mohla fikaná Šahrazád vybrat koupelnu, která by ji nadchla, byla by to určitě tato. Foto: Pixabay

Koupelna, které ženy neodolají!

Světlé a krémové odstíny obkladů značí vzdušnost, naopak ty s motivem jemné a romantické flóry nás utvrdí v domněnce, že tady bydlí žena. Kreativní je také lemování spodní stěny v odstínu sytě fialové mozaiky. Vyzvednout musíme také dokonale řešená zrcadla.

(lz)

Mohlo by vás zajímat:


Přečtěte si také