reklama

návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

Koupelna jak ze žurnálu aneb Tipy, jak s minimem nákladů vytvořit skvělé místo pro relaxaci

bras , Vydáno: 22.02.2017
Nemusíte se pouštět do velkých investic. I ve starší koupelně můžete snadno vykouzlit příjemnou atmosféru
Autor: ikea Nemusíte se pouštět do velkých investic. I ve starší koupelně můžete snadno vykouzlit příjemnou atmosféru
Jak se cítíte při vstupu do vlastní koupelny? Pokud to není úplně ono, nezoufejte, stačí opravdu málo a můžete ji dostat o několik úrovní výše.

reklama

Koupelna je prvním místem, kam míříme po návratu domů, je to prostor, kde kromě špíny a potu splachujeme i únavu a stres. Proto je mimořádně důležité, abychom se v této místnosti cítili dobře a uvolněně. Máme pro vás několik jednoduchých rad a tipů, jak i ze starší koupelny vykouzlit místo, kde během kratičké chvilky načerpáme sílu, energii a dobrou náladu po náročném dni mimo domov.

Čistota a vůně

Základním předpokladem k tomu, abychom se v koupelně cítili opravdu dobře, je čistota – nezapomínejme pravidelně měnit ručníky a umyvadlo i vanu mýt vždy, když je to potřeba. Ušmudlaný, mokrý ručník nebo špína na umyvadle nás určitě do pohody nedostanou, spíše naopak. Kromě zářivé čistoty dbejme i na příjemnou vůni. Naše oblíbené květiny či bylinky do koupelny dostaneme velice jednoduše, třeba s opravdu kvalitním mýdlem.

Nemusí být na očích

Pokud se chceme v koupelně cítit skvěle, nenechávejme na umyvadle nebo okraji vany nepřehlednou a zaprášenou hromadu méně či více používané kosmetiky. Pokusme se být v tomto ohledu spíše minimalističtí, na očích nechávejme jen to, co opravdu pravidelně a často používáme, ideálně drobnosti omezme na mýdelník a potřeby k čištění zubů. Ostatní lahvičky a dózy raději odložme za dvířka koupelnové skříňky.

Malé a funkční do koupelny

Nakonec nezapomeňme zkontrolovat stav našich koupelnových doplňků. Mýdelníky, dávkovače na mýdlo nebo stojany na zubní kartáčky používáme několikrát denně a možná to na nich začíná být znát. I tyto drobnosti ale výrazně přispívají k celkovému dojmu, kterým naše koupelna působí. Jejich cena většinou není nijak vysoká, takže není důvod, jejich výměnu dále odkládat. Pokud v tomto ohledu uvítáte inspiraci, nahlédněte do naší fotogalerie.

(bras)

Mohlo by vás zajímat:

Ženám se úrazy v koupelně stávají výrazně častěji než mužům

Koupelna je nejnebezpečnější místnost v domě. Stane se tu nejvíc úrazů. Proč?

 

Rychlý úklid neřeší maličkosti, ale zásadní věci

Čekáte hosty? Tady je návod, jak si uklidit celý byt za 30 minut

Více úložných prostor se do této ložnice již nedostalo

Jak na malou ložnici aneb I z malé místnosti můžete vykouzlit hvězdné místo

reklama

Článek je zařazen v: koupelnové doplňky , koupelny

reklama

Přečtěte si také