Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

10 skvělých vychytávek v kuchyni, které musíte vyzkoušet

Horké letní dny je škoda trávit v kuchyni, co říkáte? Proto jsme pro vás objevili vychytávky, které vám usnadní vaření i skladování všeho, co v kuchyni běžně potřebujete. Ušetříte tak čas, který pak můžete strávit na párty nebo v bazénu. Tak se inspirujte!
Vydáno: 31.07.2018
Vyzkoušejte tyto vychytávky!
Autor: Pinterest.com Vyzkoušejte tyto vychytávky!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Vždy čerstvé bylinky

Určitě se shodneme na tom, že nejlepší je vaření s čerstvými bylinkami. Jenže kde je pořád brát, když nemáte zahradu a žijete ve velkoměstě? Stačí si jich pár nakoupit do zásoby a zamrazit spolu s olivovým olejem. Jakmile pak dáte na sporák pánvičku, hoďte na ni jednu nebo dvě zmrzlé kostky a postupně zahřívejte. Máte základ na zdravé a chutné smažení!

Mějte čerstvé bylinky vždy po ruce.
Autor: Pinterest.com/LarissaPickalla Mějte čerstvé bylinky vždy po ruce.

Z kanceláře do kuchyně

Budete překvapení stejně jako my, ale i obyčejné plastové nebo dřevěné šanony se dají skvěle využít v kuchyni. Stačí je připevnit na dvířka skříňky nebo dát naplocho do lednice, a hned máte prostor navíc pro skladování. Velmi praktické!

Dřevěné šanony vypadají skvěle.
Autor: Pinterest.com/HouseLogic Dřevěné šanony vypadají skvěle.

Zavěšené police

Tahle vychytávka nás doslova nadchla. Pořiďte si několik nalepovacích háčků a připevněte je po dvojicích na dvířka od skříňky tak, jak vidíte na obrázku. Pak na ně zavěste poklice, které tak budete mít kdykoli po ruce a nebudou vám zabírat místo na poličkách, které už máte plné hrnců. Nezapomeňte ovšem před nalepením háčků dvířka odmastit, jinak vám budou pořád padat.

Poklice vám už nebudou zabírat místo!
Autor: Pinterest.com/Cindy Yi Poklice vám už nebudou zabírat místo!

Chytrý držák

Neuvaříte bez receptu ani čaj? Nevadí! Dnes už jsou na internetu běžně k dostání nejrůznější držáky na kuchařky, abychom je měli v kuchyni pěkně na očích. Proč za ně ale zbytečně utrácet? Stačí obyčejné ramínko s klipsy. Zahákněte ho za madlo od skříňky, přicvaknete kuchařku a máte vystaráno.

Chytré řešení!
Autor: Pinterest.com/She Tried What Chytré řešení!

Bez pecek a stopek

Pečete v létě často a rádi bábovky, koláče a bublaniny z čerstvého ovoce? Pak určitě víte, jak otravné je odpeckovávat třešně či meruňky nebo jak zdlouhavé je zbavovat jahody stopek. Naštěstí i na to už existuje skvělá vychytávka. Použijte k tomu brčko a námaha se ihned zkrátí na polovinu času!

Plastová brčka je lepší využít v domácnosti než je po jednom použití vyhodit.
Autor: Pinterest.com/SheTriedWhat Plastová brčka je lepší využít v domácnosti než je po jednom použití vyhodit.

Kráječ nejen na jablka

Když steak, tak americké brambory. Spousta lidí si je jako přílohu velmi oblíbila, možná už jen proto, že se nemusí loupat. I tak ale někdy jejich krájení zabere delší dobu, než se nám líbí. Zvlášť pokud připravujeme večeři pro celou rodinu. Naštěstí na ně ale můžete použít kráječ na jablka. Zdá se to jako trochu bizarní nápad, výsledek vás ale víc než uspokojí. Brambory budou "nakrájené" už během chvilky.

Skvělý nápad.
Autor: Pinterest.com Skvělý nápad.

Konec nepořádku na podlaze

Klasika, která trápí všechny kuchaře. Po krájení obvykle zůstane na kuchyňské lince hromada nepořádku, který se musí posbírat a přemístit do koše. Co když ale cestou slupky vysypete, nebo se vám pod nohy přimotá vaše drahé dítko? Katastrofa je hned na světě. Dá se jí ovšem vyhnout tím, když si necháte do linky instalovat šikovné prkénko, na kterém vše pohodlně nakrájíte a zbytky vhodíte vyřezaným otvorem rovnou do koše. Na podlaze nezůstane ani jedna slupka!

Konečně vám nebude nepořádek padat na zem.
Autor: Pinterest.com/Studio L Interior Design Konečně vám nebude nepořádek padat na zem.

Zapojte fantazii

Na pečení koláčů je samozřejmě právě léto ideální dobou. Jak to ale udělat, aby všechny nebyly stejné, jako mají naše sousedky nebo kamarádky? Použijte svou fantazii a nejrůznější kuchyňské nástroje, abyste do těsta obtiskli obrazce, které zkrášlí vaše kulinářské mistrovské dílo. Není to vůbec složité a určitě vás to bude bavit! Do zdobení navíc můžete zapojit i své děti.

Zapojte svou fantazii.
Autor: Pinterest.com/Erin Joyce Zapojte svou fantazii.

Tajná spíž

Ne každý si může dovolit pořídit kuchyňskou linku na míru. V podnájmu navíc býváme často odkázaní na to, co nám v bytě zanechal majitel. A většinou to bývá tak, že lednice není součástí linky, ale stojí vedle ní. Můžete však skvěle využít mezeru, která mezi nimi je! Stlučte si vysoký pojízdný regál na kolečkách. Na poličky pak umístěte koření, konzervy, džemy a podobné dobroty, které jinak nemáte kam dát. Tady budou na dosah ruky, a zároveň pěkně schované.

Tajná spižírna.
Autor: Pinterest.com/Abel Mendez Tajná spižírna.

Udržujte si přehled

Využijte přídavné boxy do lednice, díky nimž budete mít o potravinách lepší přehled. Pak už jen těžko vytáhnete ze zadních útrob lednice sklenici okurek, kterou vám věnovala babička před dvěma lety.

Super vychytávka do lednice.
Autor: Pinterest.com/Leonie Pap Super vychytávka do lednice.

(mb)

Článek je zařazen v: kuchyně , vychytávky , triky , tipy , nápady , DIY
Speciály:
Reklama