návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

15 kuchyní ve venkovském stylu. Plus rady, jak si vybudovat stejnou u vás doma

zidkovm , Vydáno: 03.05.2017
Ve venkovské kuchyni se nebojte staré nádobí použít jako dekoraci
Autor: Thinkstock/Pinterest/All Ve venkovské kuchyni se nebojte staré nádobí použít jako dekoraci
Venkovský styl kuchyni sluší a je in! Vůbec se nebojte, že by se nehodil

reklama

Plánujete přestavbu vaší stávající kuchyně a zvědavě pomrkáváte právě po venkovském stylu? Rustikální kuchyně se vyhřívají na vlně zájmu už nějaký ten pátek, a když mrknete do galerie, pochopíte, proč tomu tak je.

S venkovem k vám do interiéru totiž vstoupí nádech romantiky, ale i vzpomínky na prázdniny u babičky a dědy, když jste si tajně šli na zelené peprmintky do bytelného sekretáře. Účelně oprýskané skříňky, keramické úchytky a nespočet dekorací, které násobí pocit útulnosti. Poradíme vám, jak se vrátit v čase a zařídit si kuchyň v tónu nostalgie.

Vtipné řešení v podobě různobarevných pracovních desek na skříňkách podél zdi a na pracovním ostrůvku
Autor: Pinterest Vtipné řešení v podobě různobarevných pracovních desek na skříňkách podél zdi a na pracovním ostrůvku

Bydlíte ve starém domě, který má na první pohled své „mouchy“ v podobě trámů nebo kulatých oblouků? Můžete začít jásat. Přenést si venkov do takové kuchyně, totiž bude jednodušší a především nenásilné. Interiéry dýchající atmosférou starých časů jsou oblíbené pro svůj nezaměnitelný charakter, dá se říci, že to není jen místo k bydlení, ale je to dějiště vašich životních příběhů. A venkov je jimi nasáklý až na půdu.

Přírodní materiály, hřejivý dotek dřeva, kámen, tkaniny a mírumilovná harmonie

Základem je masivní dřevo, kámen a keramika. Rustikální kuchyně se nejlépe hodí do prostorných místností, kde je místo pro nespočet skříněk (i s vitráží nebo zajímavou dřevěnou aplikací) jídelní stůl, ale i kuchyňský ostrůvek, který je snem každé hospodyňky a zároveň skvěle využívá pracovní plochu. Podlahám, ale i stěnám opět dominuje dřevo a imitace kamene, ta je mimo jiné také cenově dostupnější. Co se týká barev kuchyně, nejčastěji se halí do koňakové, hnědé, terakoty, smetanové, vanilkové nebo bílé.

Vzhledem k bohaté nabídce není problém zajistit moderní kuchyňské spotřebiče s vychytanými funkcemi, zato ale v podobě rustikálního venkova. Nutností je zaměřit se rovněž na dřez, na ten nerezový však rovnou zapomeňte, pro vaše potřeby je tady ten keramický. Páková baterie je sice pohodlnější, vy ale vsaďte na klasiku. Pozornost si žádá i tematický výběr obkladů a digestoře, ta totiž hraje v kuchyni velkou estetickou roli.

Maličkosti, dekorace a maximální pocit útulnosti

Vytáhněte ze spíže staré hmoždíře, porcelán s motivem cibuláků a vystavte si je jako klenot. Okna zahalte do kostkovaných závěsů se stuhami, na parapet posaďte baculaté květináče, zavěste nádobí na stěnu, zamilujte si tematické kořenky, zaplňte poličky, pořiďte si masivní prkýnko na krájení, dřevěný držák na nože a proutěné košíky s látkovými kanýry.

(len)

Mohlo by vás zajímat:

Nemusíte hned kupovat novou linku

10 levných způsobů, jak proměnit kuchyň v luxusnější

Nebojte se různých výšek

Kuchyň pro praváka začněte plánovat zleva aneb Ergonomické zásady v kuchyni


reklama

Článek je zařazen v: kuchyně , venkov

reklama

Přečtěte si také