Kuchyně

19. května 2016 14:47

Markéta Zídková

Domku v Beskydech sluší Romantiqa od Oresi

Prima living ve spolupráci se společností ORESI přinesl soutěž o kuchyň za 100 000 Kč.

Máme pro vás další návrh kuchyně podle fotografie z jarní soutěžní hry „Česko mění kuchyně“ o kuchyňskou linku od Oresi za 100 000 Kč, na které Prima Living.cz spolupracuje s největším prodejcem kuchyní, společností Oresi.

Vybrali jsme fotografii paní Jany Chvojkové a návrháři z Oresi pro ni připravili návrh nové kuchyně. I toto prostředí a dispozice místnosti mohou inspirovat další účastníky soutěže a čtenáře, kteří si se svou stávající kuchyní nevědí rady.

25 let je 25 let a chtělo by to změnu

Tak věřím, že to vyjde ;-). Napsala ke své soutěžní fotografii paní Chvojková. Na snímku zachytila kuchyň, postavenou do dvou protilehlých řad, kde u stěny mezi nimi stojí sporák. Odborníci z Oresi požádali soutěžící o plánek místnosti, aby podle rozměrů a rozmístění dveří, oken a instalací mohli připravit návrh nové kuchyně.

Plánek rozmístění nábytku a spotřebičů; foto: ORESI

ZDE jste s námi soutěžili o kuchyň za 100 000 Kč.

Místnost není velká, má rozměry 290 x 290 cm, na jedné stěně je okno a vedou do ní troje dveře. Paní Chvojková nám sdělila: „Kuchyň je stará 25 let a dělali jsme ji s bývalým manželem sami do rodinného domku. Ten je čtyřiačtyřicet let starý. Dnes jsem rozvedená, mám ZPS a vzhledem ke svému zdravotnímu stavu nemohu sehnat práci. Proto také je naše kuchyň v původním nedokončeném stavu.“

Paní Jana nám také prozradila, že kdyby si mohla kuchyň vybrat, přála by si sestavu do tvaru písmene U. Tyto podklady jsme předali do pražského studia Oresi v Letňanech. Jakou kuchyň pro paní Chvojkovou navrhli?

Romantiqa v jemné vanilkové barvě rozsvítí každou kuchyň; foto: ORESI

Útulná Romantiqa

„Paní Jana žije v rodinném domku a podle fotografie je místnost kuchyně poměrně tmavá. A protože se domek nachází v jedné obci v Moravskoslezských Beskydech a majitelka je padesátnice, zvolili jsme světlou a útulnou kuchyni Romantiqa z ekonomické třídy Dolti,“ říká Helena Nováková, manažerka prodejny. „Připravovali jsme návrh podle přání majitelky kuchyně a dle zadání soutěže. Kuchyň i se spotřebiči, pracovní deskou, dřezem a s montáží se musela vejít do ceny 100 000 Kč,“ vysvětluje.

Ve studiu mysleli na to, aby se do skříněk vešlo jak nádobí na servírování, tak aby tu bylo dost prostoru i pro pekáče a velké hrnce, protože předpokládali, že paní Jana ráda vaří také pro své dospělé děti, které za ní jezdí na návštěvu. Kuchyňská sestava proto nabízí skříňky s dveřmi, zásuvky i úzké otevřené policové díly. V Oresi mají stylové kuchyně ve všech cenových kategoriích, kromě Romantiqy ze třídy Dolti si můžete pořídit prémiovou sestavu Adagia od značky Livanza. V luxusní třídě to jsou například kuchyně Sevilla, Medina, Napoli a další. Na grafické návrhy se podívejte v galerii.

(web)

Mohlo by vás zajímat:


Přečtěte si také