Kuchyně

23. července 2015 05:35

Klára Beščecová

Inspirace: 20 modrobílých kuchyní, které vás vezmou do Středomoří

Svět kolem nás je plný barev a hlavně o dovolených objevujeme další a další inspiraci. Kdo zná jih Evropy a zvlášť řecké ostrovy, jistě ví, že se tam neobyčejným způsobem snoubí dvě barvy – modrá a bílá.

Proč si takto svěže nezařídit i kuchyň? V naší galerii uvidíte, jak pěkně ty dvě barvy jdou s místem plným vůní a chutí dohromady.

Modrá a bílá je neobyčejně jemné spojení, které odkazuje na příjemnou a uklidňující představu modrého nebe a plujících bílých obláčků, stejně jako jemných vlnek moře a pláže plné bělostného písku nebo oblázků. Je to svěží a příjemné spojení, a tak může působit i vaše kuchyň.

Přece jen tam, kde se vaří, bývá občas hodně teplo, sem tam se tu rozvlní závan páry a zbytky různých potravin vytvoří dočasný pocit nepořádku. Stylově zařízená kuchyň ale dokáže od všech podobných jevů decentně odvést pozornost a vytvořit dojem čistoty a svěžesti.

Navíc modrá a bílá barva jsou spíše chladnějšími, budou tak prostor se spuštěnou troubou a plotnou vyvažovat. Když už je ale řeč o modré, je dobré zmínit, že jejích odstínů je nepřeberné množství a mnohé znich mají také své názvy. Je tedy na vás, který barevný témbr zvolíte a bude pro vaše oči nejpříjemnější.

Moderní kuchyně snesou ostré kontrasty, u těch, které ale odkazují na starší období, jako jsou vintage kuchyně nebo ty, co už skutečně pamatují hodně dobrých kuchařek pečlivě připravujících dobroty, je lepší volit subtilnější kontrast.

Ostatně vše závisí jen na vašem vkusu. Vnaší galerii vám přinášíme 20 modrobílých kuchyní. Která vám padne do oka a hodila by se právě kvám domů?

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek
Štítky kuchyně

Přečtěte si také