Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Jak nejjednodušeji vyčistit kuchyňskou linku pokrytou mastnotou? Obyčejným olejem!

Výplod blouznivé mysli? Nic takového! Geniálně jednoduchá a logická rada z následujícího videa je založená na skutečnosti, že olej na sebe váže mastnotu a tu zaschlou i nejlépe rozpustí. Takže, pokud vaše čisticí prostředky na mastnotu nestačí, odstraňte ji olejem!
Vydáno: 18.03.2017
Povrch zařízení kuchyně je neustále vystavený mastnotě

Povrch zařízení kuchyně je neustále vystavený mastnotě. Film z rostlinných i živočišných tuků se usazuje na madlech zásuvek i skříněk z rukou a celoplošně také s každým smažením. Stačí jednou nezapnout digestoř nebo v ní mít ucpaný filtr.

S přibývající mastnotou na nábytku je stále naléhavější i otázka, jak se jí zbavit. Letitá uklízečka Teresa Wardová za kamerou není zcela ve své kůži, ale na přiloženém videu přichází s prostou logikou – olej nejde dohromady s vodou, ale olej s olejem se snášejí dobře. Po této jednoduché informaci vezme Teresa Wardová lahvičku minerálního oleje (použít ale lze i obyčejný rostlinný), nanese jej na hadřík a otře s ním dvířka kuchyňské skříňky – která okamžitě prokouknou. Wardové rada je založena na jednoduchém principu, kdy čerstvý olej na hadříku jednoduše rozpustí každou zaschlou olejovou skvrnu na nábytku. Udržet kuchyni čistou je pak docela snadné.

Podívejte se na video, i pokud neumíte anglicky, je to srozumitelné:

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Funguje i na spáleniny

Vybělí zuby i vyžene blechy. Jablečný ocet je skvělým pomocníkem do domácnosti

Úklid domácnosti

Ocet, soda – praktické tipy, jak uklidit domácnost bez chemie

Předejděte ulpívání vosku na svíčkách. Nechte svíčky několik hodin v silném vodním roztoku soli a už na nich neulpí ani kapka vosku. Svíce před zapáleím pochopitelně nechte oschnout

16 překvapivých způsobů, jak v domácnosti využít sůl

Reklama
Článek je zařazen v: kuchyně, úklid, kuchyňská linka, mastnota
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama