Kuchyně

28. dubna 2016 05:47

Markéta Zídková

Navštívili jsme výherkyni soutěže o kuchyň od Oresi za 100 000 Kč

Prima living ve spolupráci se společností ORESI přinesl soutěž o kuchyň za 100 000 Kč.

Jak jsme slíbili, přinášíme vám informace z předání šeku na kuchyni od Oresi za 100 000 Kč výherkyni jarní soutěžní hry Česko mění kuchyně. Oresi v ní spolupracuje s redakcí Prima Living na webových stránkách living.iprima.cz.

Vyjeli jsme do krásných jižních Čech a paní Zuzanu Vilhelmovou jsme navštívili v domečku v malé vísce nedaleko Písku. Zuzana vystudovala obor sociální a kulturní ekologie, manžel Zdeněk je profesí hydrogeolog.

Útěk z města

Manželé původně bydleli a pracovali v Praze, ale pak se rozhodli, že pro plánovanou rodinu bude lepší, když budou žít mimo velkoměsto a blíže k přírodě. Nechtěli ovšem do žádného z přilehlých satelitů, a tak koupili v malebném Jihočeském kraji starý kamenný domeček, který se nachází na návsi a zároveň na kraji vísky, protože za zahradou se již rozkládá pole.

Paní Zuzana vypráví. „Původně jsme chtěli nové bydlení vestavět do stodoly ve dvoře. To by ale v daném čase velmi narušilo sousedské vztahy, proto jsme se pustili do přestavby domku. Rok jsme jej rozebírali, rok dostavovali, pak přišel na řadu krov. Takřka vše jsme si dělali sami s vydatnou pomocí přátel.“

Při stavění domku Zuzana se Zdeňkem spali ve stodole, posléze v maringotce. Když se narodil syn Jonatán, přesídlili na čas do obecního bytu, později na faru ve vsi. Po narození dcery Anežky, která si po komplikaci v těhotenství na svět přinesla Westův syndrom, se rodině přetočil život naruby.

Práce na přestavbě domku na rok ustaly úplně a i dnes holčička vyžaduje plnou pozornost. Od té doby rekonstrukce probíhá pomaleji. K tomu před rokem do rodiny přibyl ještě malý Bořivoj, který se právě pokouší o první nesmělé krůčky.

Šance zatočit s provizoriem

Práce na vybavení kuchyně se zastavily v půli cesty, ve stadiu stavebních příprav na instalaci linky. Stávající kuchyňský nábytek vyrobil manžel do předchozího bytu. Paní Zuzaně ale v kuchyni velmi chybí dřez a i pro vodu na pití a na vaření musí běhat do koupelny. A tak začala hledat kvalitní a přitom nepříliš drahou kuchyň, kterou by si pořídila, jak sama říká, „na celý život“.

Při hledání inspirace narazila na kuchyně Oresi a na webu Prima Living pak objevila soutěž o kuchyň Oresi za 100 000 Kč. Podívala se, jaké fotografie kuchyní lidé do soutěže posílají. Vyfotila své provizorium a přihlásila se do soutěže. „Nato jsem si na Facebooku založila ´Událost´, pozvala jsem přátele a rozjelo se hlasování, které nás nakonec dovedlo k výhře,“ říká Zuzana a děkuje tímto všem, kdo jí poslali hlas. Sama byla překvapena, jak velký ohlas její příběh, který se postupně objevoval v diskuzi, vyvolal u čtenářů v Česku i v zahraničí.

ZDE jste s námi soutěžili o kuchyň za 100 000 Kč.

Nové srdce domu

Na novou kuchyň od Oresi se paní Zuzana velmi těší, protože kuchyň považuje za srdce domu. Její výhra rodině pomůže vybřednout ze sedmiletého provizoria, uklidit nádobí a kuchyňské potřeby z beden, rozmístěných po místnosti a uspořádat prostor, kde bude konečně místo na vaření, stolování i na práci. A posunout se dál k úpravě interiéru, aby mohli časem připravit pokoj pro děti, které jako kdysi za starých časů mají postýlky ve druhé části světnice.

Hledáte také inspiraci pro kuchyně na venkově? Oresi nabízí kuchyňské linky do venkovských domků ve všech třídách, počínaje luxusními kuchyněmi Bauformat, přes prémiovou značku Livanza až po ekonomickou třídu Dolti. Zákazníci si ale nemusejí vybírat pouze kuchyňskou linku v rustikálním stylu. Jak uvidíte v galerii, i do chalupy se hodí dobře zvolený moderní nábytek.

(web)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také