Kuchyně

1. dubna 2016 09:47

Markéta Zídková

Proměna kuchyně pro mladého muže: moderní ikona čistoty

Proměna kuchyně pro mladého muže: moderní ikona čistoty

Jarní soutěžní hra „Česko mění kuchyně o kuchyňskou linku od Oresi za 100 000 Kč trvá až do 17. dubna. Prima Living.cz na soutěži spolupracuje s největším prodejcem kuchyní, společností Oresi. Podívejte se do galerie, jaká spousta čtenářů je se svými kuchyněmi nespokojena a touží po změně.

Také jste překvapeni, v jakých kuchyních naši čtenáři stále ještě vaří? Dnes vám představíme další návrh architekta z Oresi, který připravil nové řešení pro kuchyň, již náš čtenář získal po původní majitelce a rád by ji změnil. Zaujal nás dostatečně velký prostor, kterým byt disponuje. Podívejte se, jak si s ním architekt poradil.

Stávající kuchyň po původní majitelce je vybavena nesourodým nábytkem. Dřez je umístěn na okraji linky a sporák stojí v prostoru. Veškeré nečistoty a prskance z vaření dopadají na podlahu, Foto: archiv FTV Prima

Se starou kuchyní se rozloučí rád

Tomáš Velenský zaslal do soutěže foto své stávající kuchyně s titulkem: Je čas udělat kuchyni papa. V Oresi se s novým majitelem bytu spojili, požádali jej o přibližný plánek bytu a architekt Petr Kaluža podle něj připravil vizualizaci, jak by nová kuchyně mohla vypadat.

Odborníci z Oresi si poradí i s plánkem nakresleným od ruky, foto: archiv FTV Prima

Tomáš k plánku připojil krátkou legendu: Byt se nachází ve čtvrtém patře cihlového pětipatrového domu v centru Ostravy. Koupil jej před čtyřmi lety a postupně své budoucí bydlení dává do pořádku.

Kromě základních úprav, jako je vymalování místností, obměna koberce a také výměny oken, prodělala rekonstrukci zatím pouze koupelna. Nový majitel v tuto chvíli byt pronajímá a postupně jej připravuje na dobu, kdy se do něj nastěhuje sám.

Pracovní ostrůvek i kuchyňská deska vždy vyžadují dobré osvětlení. To je zároveň i designovým prvkem. Módní je provedení stínidel lustrů v měděných nebo zlatohnědých metalických barvách, Foto: ORESI

Na dotaz, jak se o soutěži dozvěděl, nám sdělil, že zahlédl banner na internetovém vysílání naší televize, kde hledá inspiraci na vylepšování svého bydlení. „Kuchyně Oresi znám právě z televize. Sledoval jsem třeba pořad „Bydlení je hra“ a jsem nadšeným divákem show „Jak se staví sen“ na TV Prima. Nenechám si ujít žádnou inspiraci, kterou tady designéři nabídnou.“

Tomáš nám také prozradil, že je zvyklý na poměrně „divočejší“ bydlení, protože žil ve skromných poměrech na Aljašce, kde několik sezon pracoval na studentské J1 vízum v rybárnách. Učarovala mu panenská příroda i symbióza, ve které tu žijí místní rybáři se zaměstnanci rybárny, kde nacházejí zázemí v podobě sprch a prádelny, ale i obchodu a benzínové pumpy. Sami rybáři bydlí v malých domcích na pláži, dvakrát denně kladou sítě na svou vykolíkovanou část pláže a vytahují zdroj své obživy, lososy.

Moderní kuchyň (nejen) pro mladého muže

„Pro soutěžícího jsem navrhl moderní ostrůvkovou kuchyň v kombinaci dekorů z našich chytrých kuchyní Piqtory a Iqony,“ říká architekt Petr Kaluža z Oresi. Lávou inspirovaný dezén modelu Piqtory se tady snoubí s bílou barvou skříněk kuchyně Iqony. „Tomáš obdivuje krásnou aljašskou přírodu. Také řešení této nadčasové kuchyně je ikonou čistoty. Bílou barvu doplňuje neutrální a velmi módní šedý odstín a celkovou atmosféru dotvářejí zlatohnědé doplňky, které podtrhují čistotu celého prostoru.“

Z fotografie stávající kuchyně je patrné, že sestava je od zbytku místnosti oddělena polopříčkou a navazuje na ni jídelní stůl a malá sedačka. „Polopříčku jsem v návrhu nové kuchyně zrušil a do místnosti jsem navrhl stůl a sedačku, které odpovídají stylu nové kuchyně,“ vysvětluje architekt a dodává: „Aby v kuchyni bylo dost úložného prostoru, doplnil jsem linku blokem vysokých skříněk s vestavěnou chladničkou, mikrovlnnou a pečicí troubou a ostrůvkem se zásuvkami a místem k posezení při přípravě jídla.“ Z našich chytrých kuchyní Dolti můžete mít i takto velkou sestavu včetně spotřebičů za 100 000 Kč.

Někteří lidé využijí možnost navrhnout si svou kuchyň za pomoci rozmanitých plánovačů svépomocí. Jak je vidět z profesionálních vizualizací, s tipy, radami a hlavně s přehledem a znalostmi odborníka svou kuchyň snů dovedete k dokonalosti.

(web)

Mohlo by vás zajímat:


Přečtěte si také