Kuchyně

13. dubna 2016 04:19

Markéta Zídková

U babičky v kuchyni – 20 žen z celého světa se svými nejlepšími recepty

Co se vám vybaví při vzpomínkách na babičku? Možná je to kuchyň plná úžasných vůní a chutí, květovaná zástěra a něco dobrého na zub.

Od mojí poslední návštěvy u babičky uplynulo opravdu hodně let, pořád si ale dobře vybavuji pochoutky, které pro nás s velkou láskou chystala. Její drůbeží kaldoun, kuře na paprice s houskovým knedlíkem nebo nadýchané buchty s mákem a tvarohem patří k tomu nejlepšímu, co jsem kdy měla na talíři a přiznávám, že k babičce jsem se těšila i kvůli jejímu kuchařskému umění.

To italský fotograf Gabriele Galimberti se ke svojí babičce těší spíše na skvělé špagety nebo ravioli. V každém případě ale podnikl velice netradiční cestu kolem světa – při svém putování navštěvoval zkušené hospodyně přímo v jejich kuchyních a zvěčnil je s jídlem, které nejraději připravují pro svoje nejbližší. Nahlédněme tedy spolu s ním pod pokličky babiček z celého světa. A nejenom pod pokličky, díky projektu s názvem In Her Kitchen máme jedinečnou možnost prohlédnout si řadu kuchyní a poznat, v jakém prostředí a stylu ve světě stolují.

(bras)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek
Štítky kuchyně

Přečtěte si také