Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Inspirace: 20 skvělých venkovních kuchyní

Teplé počasí láká ven na zahrádku. Grilování uprostřed zeleně ale nemusí být jediná příležitost spojit kulinaření s pobytem venku. Když si zařídíte pravou venkovní kuchyň, můžete vařit, bavit se s ostatními a případně se i opálit.
Vydáno: 23.06.2017
V této kuchyni nepřijde žádný strávník ani kuchař o svůj oblíbený televizní pořad, třeba o vaření.
V této kuchyni nepřijde žádný strávník ani kuchař o svůj oblíbený televizní pořad, třeba o vaření. Autor: Aragma.gr
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Jak ale uvidíte v naší galerii, venkovní kuchyň lze situovat i do příjemného stínu, kde pofukuje vlahý větřík. Venkovní příprava jídla je velmi oblíbená v Severní Americe. Ostatně známé „barbecue“ (jednoduše BBQ) vychází z původně indiánského způsobu přípravy jídla v kouři ze dřeva. Je tedy přirozené, že v USA grilování venku zdomácnělo snad ve všech koutech země. Američané ale nezůstali jen u grilování a rozšířili možnosti přípravy jídla i pro další způsoby. Dnes už venkovní kuchyně najdete snad na všech kontinentech kromě Antarktidy.

Venkovní kuchyně není náročné udělat

Vybavit si kuchyňskou linku, která odolá povětrnostním vlivům, není těžké. Důležitý je kvalitní obklad a materiály, pro které nejsou změny teploty a vlhkosti žádný problém. Často tak na fotografiích uvidíte kamenité obložení, které do zahrady asi zapadá nejlépe, a nerezová dvířka. Podstatnou složkou je pak pochopitelně kuchyňské vybavení.

Zvláštní, jak krásně lze venku sladit prostor pro vaření i odpočinkovou zónu. Vůbec se navzájem neruší.
Zvláštní, jak krásně lze venku sladit prostor pro vaření i odpočinkovou zónu. Vůbec se navzájem neruší.
Goddensudik.com

Co je třeba?

Nejdůležitější je plotna s několika hořáky, kterou lze jednoduše zakrýt poklopem. Nezanedbatelný je i dřez a menší lednice. Sem tam najdete ve vybavení kuchyně i malou elektrickou vinotéku. K tomu všemu ale přidejte také nějakou tu skříňku, kam můžete schovat potřebné nádobí, hrnce a nádoby a zásuvku pro kuchyňské příbory. Chytře lze doplnit výbavu ještě menší troubou. Pak už bude vaše letní kuchyň dokonalá.

Kuchyňoaltánek s barem je vždy připravený pro jakoukoli návštěvu.
Kuchyňoaltánek s barem je vždy připravený pro jakoukoli návštěvu.
Banidea.com

Růžné provedení i umístění

Můžete si ji postavit buď sami, nebo si ji nechat vyrobit na míru. I u nás už najdete firmy, které se na tento druh kuchyní specializují. Kam si ji postavíte, je už ale na vás. Jak uvidíte v naší galerii, může stát prakticky kdekoliv: vedle domu, ukrytá v altánku nebo jen tak včleněná do zahrady jako další zajímavý kamenitý prvek.

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Autorkou realizace je Zuzana Schubertová

Kontrastní kuchyně v bytě s africkým nábojem

Na tom, co jíme, opravdu záleží

Chcete být spokojenější? Změňte jídelníček! Která kuchyně je nejlepší?

Srovnejte si před a po

Proměna: Z tmavé malé kuchyně se vyloupla tahle kráska


Článek je zařazen v: zahrada , inspirace , grilování , léto , venkovní kuchyně
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama