Jak na to

30. září 2022 12:50

Gabriela Svoboda

Co dělat, když potřebuje střecha větší sklon? Pepa nám poradí!

Návody na rekonstrukci, vyrábění, budování i tvoření pro všechny, kteří nevědí, z které strany a jak začít, přináší Libovky Pepy Libického. Kromě větších projektů, ve kterých moderátor a kutil Pepa Libický názorně ukazuje, jak pracovat s nářadím a nástroji, i jaké vybrat materiály a technologie, přináší i rubriku Minutový manžel s tipy a triky na drobné domácí úpravy, které ocení opravdu každý.

Pepa se tentokrát pustí do renovace střechy garáže, u které potřebuje větší sklon, než dosud měla. Padne tak rozhodnutí použít vazníky, což vyžaduje dokonalé zaměření střechy a zvolení střešní krytiny. A přesnou předpověď počasí, aby vás nepřekvapila bouřka jako Pepu. Střecha se tak odkryje, sundají se z ní staré latě a osadí se novými vazníky. Důležité je jejich správné upevnění v rovině a zavětrování. Pak přijde na řadu instalace okapničky, nalepení a vypnutí fólie a laťování. Další na řadě je příprava háků, jejich zadlabání, instalace okapního plechu i štítovky a její připevnění k laťování a zacvaknutí ježka. Na závěr konečně dojde na položení samotné krytiny.

V rámci Minutového manžela Pepa ukáže, jak namontovat držáky panelů fotovoltaiky na falcovanou střešní krytinu. Hned v příštím díle je totiž bude potřebovat.

Více najdete na primadoma.tv.

Sledujte v neděli 2. října 2022 v 11.55 na Primě!

Sdílejte článek

Přečtěte si také