Jak na to

20. května 2022 12:50

Gabriela Svoboda

Renovace altánu pokračuje! Pepa postaví obvodovou zídku

Návody na rekonstrukci, vyrábění, budování i tvoření pro všechny, kteří nevědí, z které strany a jak začít, přináší Libovky Pepy Libického. Kromě větších projektů, ve kterých moderátor a kutil Pepa Libický názorně ukazuje, jak pracovat s nářadím a nástroji i jaké vybrat materiály a technologie, přináší i rubriku Minutový manžel s tipy a triky na drobné domácí úpravy, které ocení opravdu každý.

Tentokrát se bude pokračovat v renovaci altánu. Pepa se pustí do stavby obvodové zídky. Nejprve si tak bude muset vyštěrkovat podloží, připravit si kostky do první řady zídky, aby seděly k nohám altánu, a pak položí základnu, kterou vysype štěrkem. Postupně bude přidávat řady kostek a vyplňovat je rovnou substrátem, protože se v zídce budou pěstovat rostliny. Do jednoho z polí altánu přijdou prkna coby stínění – Pepa je nejprve natře fungicidním napouštědlem a pak natře barvou. Zbývá už jen nainstalovat a je hotovo.

V rubrice Minutový manžel se Pepa pustí do boje s plísní kolem sprchového koutu. Bude potřeba vyměnit silikon okolo koutu a nanést nový, speciální protiplísňový.

Sledujte v neděli 22. května 2022 v 12.50 na Primě!

Sdílejte článek

Přečtěte si také