Slaměný cop s ořechy pro ptáčky: Netradiční krmítko ozdobí vaši zahradu

Přikrmování ptáčků, kteří s námi sdílejí naše nevlídné zimní počasí, by mělo být samozřejmostí pro každého, kdo má rád přírodu a její opeřené obyvatele. Vyrobte pro ně slaměný cop s ořechy, jablkem a lojovou koulí. Vy získáte parádní dekoraci zahrady a ptáci se s radostí slétnou na hostinu, kterou jim takto nabídnete.

Víte, čím zaručeně potěšíte všechny ptáčky ze širokého okolí i oči lidí, kteří projdou kolem vaší zahrady? Kouzelnou dekorací, která může mít podobu věnce sořechy,slaměného copu slojovou koulí a jablkem nebo můžete pro ptáčky vytvořit celé zátiší, tedy hostinu plnou větviček s plody a miskami s krmením. Ptáčky však můžete krmit i zcela bezpracně, stačí jen vysázet na zahradu ty správné keře.

Co budete potřebovat na slaměný cop sořechy

  1. cop ze slámy (zakoupíte vkvětinářství a vhobby marketech)
  2. lojovou kouli
  3. jablko
  4. vázací drát
  5. vlašské ořechy
  6. tavnou pistoli
  7. větvičky buxusu
  8. větvičku bobulovin (jeřabiny, šípky…)
  9. přírodní provázek

Jak budete postupovat při výrobě slaměného copu

1. Připevněte kouli

Lojovou kouli vyndejte ze síťky, ve které se většinou prodává, propíchněte ji silnějším vázacím drátem a navažte přibližně doprostřed copu.

2. Přidejte jablko a buxus

Stejným způsobem jako lojovou kouli připevněte na cop i jablko. Pak pod dráty, upevňující jablko a kouli, zapíchněte větvičky buxusu nebo jiného stálezeleného keře.

3. Přilepte ořechy

Vlašské ořechy rozlouskněte na poloviny, jádra ponechte ve skořápkách. Půlky ořechů nalepte tavnou pistolí po celé ploše copu.

4. Doplňte bobule

Na ozdobu i pro zobáčky ptáků přilepte ještě tavnou pistolí větvičku bobulovin, které ještě vpřírodě najdete. Mohou to být jeřabiny, arónie nebo šípky.

5. Přivažte provázek

Provázek na zavěšení omotejte kolem obou konců nazdobeného copu.


Přečtěte si také