Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Introvert versus extrovert: Co všechno o vás vypovídá váš byt?

Někteří lidé říkají, že introverty a extroverty můžeme rozeznat už od pohledu. Styl oblékání a gesta o vás mohou mnohé napovědět, stejně tak ale i to, v jakém stylu máte zařízený byt.
Vydáno: 14.01.2018
Co o vás prozrazuje váš domov?

Barvy

Pokud vkročíte do bytu, kde barva střídá barvu, můžete si být téměř jistí, že vaším hostitelem je extrovert. Nemusí ale jít nutně o odlišné tóny v každém pokoji, o povaze člověka vypovídá například i neotřelé žluté křeslo či vzorovaný tyrkysový koberec. Něco tak křiklavého by introverty dohnalo k šílenství. Pro ty je totiž jejich byt osobní svatyní. Místem, kde se cítí bezpečně a vyrovnaně. Nejlépe jim proto je, jsou-li obklopeni pastelovými barvami, které spolu krásně ladí a umocňují pocit soustředění a pohody.

Jaké barvy jsou u vás doma dominantní? Foto: Jaké barvy jsou u vás doma dominantní? Foto: istock.com

Stůl

Stůl je místem, u kterého se rodina a přátelé den co den scházejí. Je to jakési srdce celé domácnosti. Pestrobarevným ubrusem návštěvě naznačujete, že jste zvyklí na rozlité šampaňské a skvrny od jídla. Naopak zářivě bílá nažehlená prostírání napovídají, že divoké párty jsou u vás spíše výjimkou. Stejně tak lze mnohé vyvodit i ze samotné velikosti stolu - malý čtverec přisunutý ke zdi působí mnohem uzavřeněji, než kulatý stůl pro osm lidí stojící v centru pokoje.

Lidé s kulatým stolem jsou mnohem otevřenější. Foto: Lidé s kulatým stolem jsou mnohem otevřenější. Foto: istock.com

Místa k sedění

Nesedí se samozřejmě ale jen okolo stolu. Pokud vejdete do obývacího pokoje s jednou velikou rohovou pohovkou, může vám ihned být jasné, že dotyčný se rád druží. Naopak jednotlivá křesla rozesetá kolem televize naznačují, že hostitel má rád svůj osobní prostor. Typickým artefaktem introverta je pak hluboký ušák, do kterého se jde pohodlně zavrtat, přikrýt se dekou (kterých najdete po celém pokoji hned několik) a strávit dlouhé večery s knihou.

Jednotlivá křesla naznačují individualitu jejich majitele. Foto: Jednotlivá křesla naznačují individualitu jejich majitele. Foto: istock.com

Dekorativní předměty

I maličkosti mohou na jednoho leccos prozradit. Tak například pokud někomu doma visí na zdi výstřední kousek moderního umění, pravděpodobně půjde o extroverta. Takové obrazy totiž mají kromě dekorativního ještě jiný účel - rozpoutat konverzaci. To introvert by se nejspíše s takovým výstřelkem uprostřed obývacího pokoje cítil nesvůj. Co ho naopak vystihuje jsou svíčky, polštáře a měkké koberce. Rozdíl poznáte i v kuchyni. Zatímco první zmíněná kategorie vám večeři naservíruje na netradičně malovaném porcelánu, introverti preferují spíše jednoduchou eleganci, nejčastěji pak servis v odstínech bílé.

Důležité jsou detaily. Foto: Důležité jsou detaily. Foto: istock.com

Světlo

Už zmiňované svíčky jsou jen jedním z řady světelných doplňků, které s oblibou používají uzavřenější povahy. Často v jejich domácnosti naleznete vypínače, které dokáží světlo lampy ztlumit na požadovaný stupeň zářivosti. Spíše než jeden dominantní lustr pak preferují několik menších lamp, které dokáží lépe dokreslit domáckou atmosféru a dodávají pokoji romantickou, až meditační auru. Nechybí ani temné závěsy, které mohou eliminovat podstatnou část slunečních paprsků. Naopak extroverti si záři reflektorů vyloženě užívají. Centrem jejich bytu je veliký, moderní lustr, který svým zářivě bílým světlem zaplňuje i ty nejzastrčenější kouty pokoje. Lehké závěsy pak mají po většinu dne roztažené - rádi totiž mají kontakt s okolním světem. A že by někdo mohl skrz odhalené okno uvidět je? Proč ne, ať klidně kolemjdoucí zaklepou na dveře, nových přátel není nikdy dost!

Svíčky jsou typické pro uzavřené povahy. Foto: Svíčky jsou typické pro uzavřené povahy. Foto: istock.com

(az)

Další články:

Zařiďte si domov podle znamení zvěrokruhu.

Jaký je ideální domov na základě vašeho znamení zvěrokruhu? Býk chce pohodlí, Blíženec moderní bydlení

Spojení modernosti a inspirace historií funguje báječně

Černá barva v interiéru. Smutná a temná? Dejte jí šanci, bude vypadat luxusně

Vtipné faily.

GALERIE: 15 nejvtipnějších designových failů všech dob. Tady někdo nepřemýšlel!

Jak doma použít zelenou?

Zelená barva vnese do bytu pozitivní životní energii a pomůže studentům s učením. V kuchyni s ní ale opatrně!

Reklama
Článek je zařazen v: nábytek, bydlení, domov, introvert, osobnost, extrovert, charakteristika, co o vás vypovídá
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama