Bydlení

3. ledna 2018 06:00

Tereza Javorová

Jaký je ideální domov na základě vašeho znamení zvěrokruhu? Býk chce pohodlí, Blíženec moderní bydlení

Podle filmu Samotáři prý Kozorozi nikdy nechtějí říct, co jsou za znamení. Proč? Možná by to totiž na první schůzce jejich protějšku napovědělo, jak bydlí. A třeba by ho to odradilo od příštího rande. Nebo navnadilo na další. Jak byste tedy měli bydlet, abyste byli v harmonii se svým znamením?

Vodnář

Protože jste snílek, vyhovuje vám domov, který je vsouladu svaší idealistickou povahou. Tuto představu může naplňovat třeba bungalov daleko od civilizace smystickými malbami po stěnách a se závěsy zkorálků. Ale možná se raději spokojíte s větším domkem se stodolou, kde budete moci poskytnout azyl vaší rodině, která se neustále rozrůstá o zachráněná zvířata.

Případně projevíte zájem ořadový domek nebo byt, abyste to měli blízko ksousedům. Tím by se zase naplnila vaše touha a snaha zlepšovat okolní svět a žít ve společenské harmonii.

Ryby

Jste velmi citliví a domov využíváte především proto, abyste vněm načerpali síly pro případné srdcervoucí dialogy ve vnějším světě. Milujete být co nejblíže u vody, a dokonce vám ani nevadí, když se vám kvůli tomu někdo vysmívá a dělá si zvás legraci, že vodu – jakožto vodní znamení – až moc prožíváte.

Vaše ideální místo pro život je poblíž řeky nebo kdekoliv, kam můžete dojíždět na trajektu. Jestli teda netrpíte mořskou nemocí. Vysněný dům by měl mít bazén, vlepším případě i výhled na oceán. Ryba přece nedokáže žít nasuchu.

Beran

Jste plni energie a je pro vás prioritou se vživotě bavit. Když hledáte domov, přemýšlíte o všech možnostech, jak si díky nim co nejvíce zpestřit a vychutnat každodenní chvilky. Poslední věcí, po níž toužíte, je přece nuda a šeď.

Jako přirozeně impulzivní člověk, který se nebojí riskovat, potřebujete místo, kde můžete upustit páru, abyste tak získali svou rovnováhu. Ve vašem optimálním domově bychom našli karaoke, lezeckou stěnu nebo třeba trampolínu.

Pořádná lezecká stěna potěší každého Berana. Foto: istock.com

Býk

Máte pověst stálého a systematického člověka. Ale pozor, to rozhodně neznamená, že jste nudní. Vaší jedinečnou předností je totiž vytříbený vkus a dokonalý smysl pro detail.

Jelikož jste zemským znamením, máte rádi stabilní a pohodlné prostředí a necítíte potřebu někam chodit. Proč taky, když doma máte veškerý luxus, po kterém toužíte. Není tedy výjimkou, že vlastníte vinný sklípek, domácí kino, masážní křesla – a to vše máte dokonale vyšperkované a pohodlné. Není větších požitkářů.

Co nesmí chybět v domku Býka? Vinný sklípek. Foto: istock.com

Blíženci

Jste znamením dvojčat – přátelští, upovídaní a trochu roztěkaní. Jste skvělým řečníkem a nade vše zbožňujete komunikaci, proto vcelém vašem domě potřebujete wi-fi připojení. Nechcete si přece nechat ujít důležitý „tweet“ nebo hovor po „Skypu“.

Vaše vysněné bydlení je tedy velmi moderní a minimalistické – ve finále si vystačíte jenom s „wifinou“. Pro tak společenského člověka, jakým jste, je prioritou být neustále online, klidně i na toaletě, ve vaně, nebo dokonce i během milování spartnerem.

Rak

Empatičtí a pečující – jste přirozeným opatrovatelem. Dokážete strávit hodiny zavařováním, pečením koláčů pro rodinu nebo jste ochotni kdykoliv dělat „vrbu“ a vyslechnout vašeho blízkého, pokud je ve splínu a potřebuje vás.

Centrální místností vašeho domu, která tvoří teplo domova, je kuchyň. Vaším snem je mít vní ostrůvek, kolem něhož mohou svámi během pečení a vaření posedět rodina či přátelé. Coby pečující Rak potřebujete chránit svou rodinu, proto vám není líto investovat peníze do bezpečí všech členů domácnosti, např. speciálního zámku a alarmu.

S tímto kuchyňským ostrůvkem by byli Raci velmi spokojení. Foto: istock.com

Lev

Milujete jakoukoliv formu pozornosti. Coby přirozený vůdce vaší skupiny nemáte nic víc raději než uspořádat pro své blízké monstrózní večeři nebo narozeninovou párty. Jste skvělým hostitelem, což si dokonale vychutnáváte. Čím víc hostů, tím lépe.

Dáváte přednost domácnosti s dostatkem prostoru pro zábavu včetně dobře vybavené jídelny a pokojů pro hosty. Velmi důležitá je i vaše image, proto potřebujete skvělé osvětlení vkoupelně, abyste si mohli perfektně „vystylovat“ účes. Vcelém domě nebo bytě nechybějí ani velká zrcadla.Skvěle vybavená jídelna a hodně světel – typický domov Lvů. Foto: istock.com

Panna

Po Býkovi další zemské znamení, které o vás vypovídá, že jste přirozeně orientovaní na detaily, svědomití a zodpovědní. Máte rádi plánování a organizování. Dům udržujete vdokonalé čistotě. Bílá rukavička by zůstala bílou, i když by přejela sebezapadlejší kout. Podobně vypadá i váš šatník a komora – všechno má své místo.

A jaký je další sen „panen“? Mít nějaký centrální vysavač. Proč? Protože jedinou věc, kterou milují více než systematičnost, je čištění.

Váhy

Trpělivé, rozvážné a zvídavé – to jsou váhy. Toužíte po krásném domově, ale nemusíte nutně bydlet ve vyšperkovaném zámečku, abyste byli šťastní. Vaší prioritou je mít doma místnost, která bude sloužit coby jakási kancelář. Můžete tam opravdu pracovat, když budete mít „home office“, nebo si tam užívat váš klídek při navrhování zahrady, vytváření rodinného rozpočtu nebo třeba plánování dovolené.

Váhy mají širokou škálu zájmů, což se taky promítne do vašeho bydlení. Máte totiž tendenci realizovat své záliby, proto je nutností mít např. řemeslnou dílnu třeba shrnčířským kruhem nebo minimálně skleník.

Váha potřebuje být kreativní. Foto: istock.com

Štír

Jako tajemnému Štíru vám nevadí mít domov o něco temnější. Hlavně když máte své soukromí a klid od sousedů. Leckdy ve vás převáží vaše temná stránka, a proto si vyberete starší dům klidně i stajným vchodem, zajímavou historií nebo nedalekým hřbitovem.

Štíři jsou velmi věrní. Jakmile si najdou své vysněné bydlení, budou si ho chtít maximálně užít, proto prvních pár týdnů po nastěhování nevytáhnou paty z domu. Usadí se a začnou si své doupě zvelebovat smyslnými látkami a záhadnými sběratelskými kousky.

Střelec

Zcelého zvěrokruhu jste největším průzkumníkem a cestovatelem. Díky tomu potřebujete domov, který bude vyhovovat vašemu putování. Prioritou je mít kam zaparkovat motocykl nebo mít nějaký přenosný domov, jako je třeba jurta, tradiční bydlení kočovníků.

Střelci také patří mezi hledače duchovna, takže jejich volbou může být i dům na nějakém klidném místě, jako je např. les nebo poušť. A co určitě najdete vobydlí tohoto znamení? Čisté a bílé stěny, kde se budou moci vystavovat suvenýry zcest.

Střelci by se klidně spokojili s jurtou. Foto: istock.com

Kozoroh

Tvrdě pracujete a jste poměrně vážní. Dokážete se čemukoliv přizpůsobit, proto najdete pohodlí skoro všude. Nevyžadujete žádný luxus a jste ochotni jít i do náročné rekonstrukce velmi starého a klidně i polorozpadlého domu. Díky své trpělivosti a pracovitosti ho dokážete udělat plně funkčním, ale sdekoracemi si příliš hlavu nelámete. To nepovažujete za důležité.

Nicméně i Kozorozi někdy bývají ulítlí. To se u nich může projevit třeba vochotě zvolit si pro bydlení např. školní autobus, který si ovšem pořádně „vytuní“.

(šp)

Další články:


Přečtěte si také