Obývací pokoj

1. května 2017 10:22

Markéta Zídková

Stolování s rodinou jedna radost aneb 12 rodinných jídelních stolů

V dnešní uspěchané době je dobré se na chvilku zastavit a strávit čas se svými blízkými. Mile si popovídat můžete klidně u společné večeře. Aby to však bylo možné, musíte se všichni vejít k jednomu stolu.

Přemýšleli jste někdy nad tím, zda máte dostatečně velký stůl? Jistě, pokud přijede na návštěvu celá široká rodina a nevejde se k vašemu stolu, nikdo se nemůže divit. Ale ten, kdo v bytě bydlí, by měl mít i své místo u stolu. Každý by měl sedět pohodlně, mít dostatek osobního prostoru a také by nikdo neměl být nucen se zvedat, když někdo jiný odchází.

Při výběru nového jídelního stolu byste si proto měli položit otázku, kolik lidí u něj bude stolovat. Měli byste také počítat, že dospělý potřebuje prostor zhruba 70 krát 30 centimetrů, aby se pohodlně najedl. Také se zaměřte na tvar místnosti, protože do menších kuchyní je nevhodný kulatý stůl, zatímco pokud máte velkou kuchyň, můžete si dovolit prostorný stůl, u nějž usadíte i návštěvu.

K jídelnímu stolu patří židle, které by měly být především pohodlné. Ty rozhodně bez vyzkoušení nekupujte, jinak se může stát, že se stůl stane jen zbytečným kusem nábytku a vy budete jíst v obýváku na gauči u televize.

Podívejte se na aktuální nabídku jídelních stolů:

(kor)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také