Bydlení

14. června 2017 06:01

Jana Brass

3 v 1 aneb Jak jednu místnost lehce proměnit v jídelnu, ateliér, tělocvičnu a dětskou hernu

U nás jsme zvyklí, že každá místnost má nějaký účel. Trendem současnosti je ovšem jejich vícenásobné využití.

U toalety a koupelny tohle asi půjde těžko, u jídelny se ale dá z jednoho prostoru vykouzlit mnoho jejích podob pro různé účely. Interiérový designér a TV producent Brian Patrick Flynn vám ukáže, jak se to podařilo jemu.

Pro stylovou proměnu prostoru je vždy důležité uvědomit si základní prvky, které by neměly v zařízení a vybavení prostoru chybět. To sebou ale obnáší i znalost působení barev, tvarů a pochopitelně i materiálů. Řeknete si: „Na to, aby měl člověk školy.“ Když ale dáte na sebe, svůj vkus a trochu se zamyslíte, pár základních znalostí o bydlení jistě můžete využít i z vlastní zkušenosti. Proměna vám navíc půjde lépe, když už od počátku zařizování bytu upřednostníte eklektický styl.

Nemylte se, jsme na stejném místě, tentokrát ale uzpůsobeném pro hru dětí. Za proměnou hledejme hlavně bezpečnější oblé tvary, pohodlné sezení, zajímavý stolek a paletu zářivých barev v odstínech oranžové a zelené. Foto: Flynnside Out Productions

Podívejte se do naší galerie na proměnu jídelny v pěkném prosvětleném domě. Stačí opravdu málo, aby se z místa určeného pro hodování mohl stát i příjemný ateliér pro zručné ruce. O něco víc nápaditosti ale budete potřebovat, když tentýž prostor budete chtít proměnit na tělocvičnu. Až ale uvidíte stejné místo, avšak jako mávnutím kouzelného proutku proměněné na dětský pokoj, budete jistě žasnout jako my, jak málo stačí, aby jste se ocitli někde úplně jinde, a přitom stáli na stejném místě.

(fis)

Mohlo by vás zajímat:


Přečtěte si také