Obývací pokoj

27. ledna 2017 11:24

Markéta Zídková

Stylový nábytek z polského fiatu nadchl Poláky

Na silnici byl bídný, v obývacím pokoji to ale Polskému fiatu 126 P nečekaně sluší. Křesla, konferenční stolek a minibar z kolekce „Maluch kabriolet“ spolu tvoří výmluvný komplet.

Za myšlenkou jsou mladí Poláci Radosław Stec a Tomasz Rek. Nápad na výrobu tohoto stylového nábytku vzešel z jejich vášně pro auta. Dílen s podobným programem je na světě mnoho, ty ovšem vyrábějí nábytek buď ze slavných modelů jako je Mini nebo VW Brouk, anebo z luxusních aut. Ještě nikoho ale nenapadlo udělat pohovku z reliktu komunismu, maličkého polského fiatu 126 P. Tento nápad zhmotnili výše zmínění hoši, kteří si za tímto účelem založili firmu, jejímž názvem Realistic Style dávají najevo svůj odpor k jakýmkoli napodobeninám. Z originálních klempířských dílů vozítka přezdívaného „maluch“, kůže a dřeva vyrábějí celou kolekci nábytku zahrnující křesla, konferenční stolek i minibar. Nejedná se o rozřezané auto, ale o originální nové plechy přichycené ke speciálně zhotovenému ocelovému rámu. „Koupit takové díly není snadné, ale je to možné. Vyžaduje to hledání na aukčních portálech a spoustu trpělivosti,“ dodává Rek. Většina kusů má osvětlení LED zdroji i vlastní napájení. Nábytek se přitom dobíjí stejně jako mobilní telefon.

Na elegantní zařízení domácnosti proměňují různé modely včetně mercedesu 600 S, bídný „maluch“ byl ale první. Záměrně se v jeho případě soustředí na starší typ z druhé poloviny 70. let s chromovanými díly a původními ráfky, který je už obtížně k sehnání a v obývacím pokoji se pak vyjímá o to působivěji. Nábytek zhotovují na objednávku a většinu prací od sváření, čalounické i truhlářské práce přes elektroinstalaci až po finální montáž provádějí sami. Jediné, co zadávají, jsou lakýrnické práce. Objednávky přijímají na Facebooku a hotové kusy dodávají zhruba za 45 pracovních dní. Jak sami přiznávají, cena není právě nízká, ale odpovídá kvalitnímu zpracování a je srovnatelná s nabídkou jiných stylových výrobců.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:


Přečtěte si také