Jak na to

15. května 2022 12:39

redakce Prima Living

Pořadač na kořenky ze starého šuplíku: Konečně budete mít v kuchyni pořádek

Vychytávky Ládi Hrušky: Pořadač na kořenky ze starého šuplíku

Většina našich kuchyní má nějaké své slabé místo. Jedno je obzvláště časté: způsob, jakým ukládáme koření. Přiznejte se, také máte pár kořenek a zbytek volně v sáčcích, takže zbytečně vyčichne a vy ho beztak nemůžete najít? S tím je teď konec!

Stačí starý šuplík, pár prkének, včelí vosk, houbička, dřevěné vruty a samozřejmě, kořenky – klidně ze sklenic od jogurtů, barva a popisovač. Takhle málo plus pár hodin práce stačí k tomu, abyste si jednou pro vždy udělali pořádek ve svých zásobách papriky, bobkového listu, pepře a dalšího koření.

Inspirovat se můžete návodem v našem videu, kde výrobu předvádí nejslavnější český kutil Láďa Hruška. Ten pracuje s poměrně velkým šuplíkem ze starého lodního kufru a velké jsou i jím zvolené skleničky na koření.

Vy si můžete klidně udělat menší model s menšími kořenkami nebo poličku na menší počet druhů koření v závislosti na tom, co a jak často vaříte a kolik máte na originální poličku v kuchyni místa.

Pokud chcete, aby na poličce vynikla kresba dřeva a zároveň se přirozeně sjednotil povrch materiálu různého původu, napusťte vše včelím voskem. Jde zároveň o bezpečný způsob ošetření dřeva, které bude sloužit v kuchyni.

Pokud jde o kořenky, nemusíte shánět samolepky, které by se vám líbily  jděte na to jinak. Nastříkejte všechna víčka barvou ve spreji vhodnou na použití u nádob na jídlo a název koření na ně pak napište kontrastní barvou. Budete na ně dobře vidět díky tomu, že poličky jsou v kořence uložené na šikmo.

Sdílejte článek
Štítky kuchyně Láďa Hruška police zásuvka

Přečtěte si také