Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Reklama

Moderní zahradě dominují vodní plochy a dřevěné sochy

Díky závlahovému systému tato zahrada netrpěla ani během letní vlny veder.
Vydáno: 05.09.2015
Moderní zahrada plná vody
Moderní zahrada plná vody Autor: FTV Prima
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Tentokrát jsme v pořadu  Gondíci s.r.o. vyrazili na návštěvu na venkovskou zahradu, která je poměrně mladá. Investor při jejím zakládání neponechal nic náhodě a nechal si vypracovat důkladný projekt. Díky tomu pouhé dva roky po realizaci začíná zahrada dorůstat do krásy a nepoškodila ji ani letošní sucha a vysoké teploty. Pojďme se na zahradu podívat

Nachází se u rodinného domku na vesnici. Venkovské bydlení dnes již ale nesouvisí jen s upravenou předzahrádkou a hospodářskou zahradou. Aby tato zahrada poskytovala komfort majitelům, je součástí také koupací a okrasné jezírko.

Zde najdete další články a videa z pořadu Gondíci s.r.o.Neschází ani závlaha. Majitel při projektování neponechal nic náhodě a následně zadal odbornou realizaci, protože ví, že zejména u jezírka může být jakékoliv pochybení osudné. Zahrada tak vznikla díky spolupráci projektantky zahradních a krajinných úprav a zahradnice s bohatou zahradnickou praxí.

Moderní zahrada plná vody
Moderní zahrada plná vody
FTV Prima

Hlavní myšlenka zahrady

Tuto zahradu bychom mohli skoro nazvat vodní zahradou. Voda zde má hned několik rolí. Jedna z vodních ploch slouží ke koupání, druhá k chovu ryb a současně je zde voda v pohybu v podobě dvou kaskád, které jsou pohledově a osově propojené s hlavním chodníkem a přístřeškem k odpočinku.

Moderní zahrada plná vody Foto:

Celkový ráz zahrady ale není čistě přírodní, i když jsme na venkově, ten ponecháváme za zdmi pozemku, uvnitř zahrady se odehrává trochu jiný příběh. Jedná se tu spíš o modernější typ zahrady, který poskytuje v této uspěchané době veškerý očekávaný komfort.

Sortiment rostlin je pestrý, najdeme zde štěrkové plochy s trvalkami jako je liliochvostec, modře kvetoucí kakosty a další suchomilnější rostliny, podzimní sasanky... Společně s trávami splní estetický zážitek i na sklonku sezony a v zimě, kdy se nesestříhají a skvěle se třpytí pod jinovatkou. V tmavém štěrku, který kryje povrch, budou na jaře ještě krásně vynikat kvetoucí cibuloviny.

Neschází ani keřové patro, to je zastoupeno převážně stálezelenými dřevinami, a stromové patro, které tvoří několik speciálních bříz s výraznou bílou borkou.

Pozemek není v rovině, což je úmyslné, svah nad hlavním jezírkem je schválně zvlněný, aby rozdíl výšky dvou statických vodních ploch uvedl zahradu do pohybu. Terénní vlny jsou pokryty trsy nízkých trav a voňavou levandulí. Vlny se pak ještě opakují v jiné části zahrady.

Díky péči majitelů, kterým dělá radost se o zahradu starat, ale i díky zabudované závlaze zahrada vydržela svěží i ve velkých vedrech.

(web)

Mohlo by vás zajímat:

Při revitalizaci záhonu jsme chtěli vnést do tohoto zákoutí modernější vzhled

Inspirace z Gondíků: Proměnili jsme záhon u bazénu ve svěží moderní kout

Zelené stěny i vířivka

Jak oživit nudný byt? Zkuste vertikální zahradu

Článek je zařazen v: Gondíci s. r. o.
Reklama