Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Pražský byt plný barev si hraje s zrestaurovaným nábytkem

Navštívíme byt 3+1, který má velmi osobitou atmosféru.
Vydáno: 24.10.2015
Byt 3+1 v Praze je plný barev
Autor: FTV Prima Byt 3+1 v Praze je plný barev
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Málokdo si může dovolit soliterní kusy nábytku, zejména staré příborníky či komody. Velmi často bojujeme ve stísněných prostorách o každý centimetr místa, a tak své byty řešíme nábytkem na míru, vestavnými skříněmi a kompaktní kuchyňskou linkou, která jde mnohdy až ke stropu. Pokud si to člověk ale může dovolit a má starý nábytek rád, získá jeho využitím vskutku osobitou atmosféru. Přesvědčte se o tom v bytě na pražských Vinohradech.

Výtvarnice Kristina nás provedla jednotlivými pokoji, kterým dominuje zrestaurovaný nábytek a originální propojování barev, vzorů a materiálů na stěnách, textiliích i na zrenovovaném nábytku. S jemnou, ale pestrou barevností chodeb, obývacího pokoje a pracovny kontrastuje nostalgická ložnice v bílých barvách s bleděmodrými doplňky.

Podobné zajímavé interiéry ukazujeme v pořadu Gondíci s. r. o. v sobotu v 16:55 na Primě. V kuchyni se vedle sebe v neobvyklé symbióze vyskytují moderní kuchyňské spotřebiče, retroradio a zrestaurované otevřené dřevěné skříně s patinou připomínající dávné časy sloužící jako police…

Majitelé si dovolili solitérní kusy nábytku, které sice nešetří místem, ale dodávají bytu originální atmosféru Foto:

V bytě najdeme i čtenářský koutek s knihovnou a zebřími židlemi, zajímavým nápadem je botník s lavičkou vyrobený ze starých dřevěných beden ve vstupní chodbě.

Vtipně je řešený i psí pelíšek, je vytvořen ze starodávné dřevěné dětské postýlky.

Samostatnou kapitolou je pracovna výtvarnice, s nádhernou šuplíkovou komodou, na které můžeme také číst originální rukopis své majitelky.

Jedinečnost jednotlivých místností propojují židle jednotného designu, ale různých barev a naopak pohodlná křesílka různých tvarů, ale jednotného polstrování…

Všimnětě si originální kompozice kolem okna v ložnici, kde svěží zeleň rostlin v květináčích podtrhují pestré barvy na tapetě. Ta se opakuje nejen na stěně, ale i jako podkres polic s doplňky.

 

(web)

Mohlo by vás zajímat:

Kuchyně ve tvaru U poskytuje dostatek prostoru

Designérka si vytvořila za pár korun útulnou kuchyni ve stylu Provence. Jak ušetřila?

Kuchyně v retro designu s bílou linkou příhodně ladí s nábytkem v přilehlé obytné části

Luxusní byt na ploše garsoniery

Článek je zařazen v: Gondíci s. r. o.
Speciály:
Reklama