Bydlení

24. října 2015 06:00

Markéta Zídková

Pražský byt plný barev si hraje s zrestaurovaným nábytkem

Navštívíme byt 3+1, který má velmi osobitou atmosféru.

Málokdo si může dovolit soliterní kusy nábytku, zejména staré příborníky či komody. Velmi často bojujeme ve stísněných prostorách o každý centimetr místa, a tak své byty řešíme nábytkem na míru, vestavnými skříněmi a kompaktní kuchyňskou linkou, která jde mnohdy až ke stropu. Pokud si to člověk ale může dovolit a má starý nábytek rád, získá jeho využitím vskutku osobitou atmosféru. Přesvědčte se o tom v bytě na pražských Vinohradech.

Výtvarnice Kristina nás provedla jednotlivými pokoji, kterým dominuje zrestaurovaný nábytek a originální propojování barev, vzorů a materiálů na stěnách, textiliích i na zrenovovaném nábytku. S jemnou, ale pestrou barevností chodeb, obývacího pokoje a pracovny kontrastuje nostalgická ložnice v bílých barvách s bleděmodrými doplňky.

Podobné zajímavé interiéry ukazujeme v pořadu Gondíci s. r. o. v sobotu v 16:55 na Primě. V kuchyni se vedle sebe v neobvyklé symbióze vyskytují moderní kuchyňské spotřebiče, retroradio a zrestaurované otevřené dřevěné skříně s patinou připomínající dávné časy sloužící jako police…

V bytě najdeme i čtenářský koutek s knihovnou a zebřími židlemi, zajímavým nápadem je botník s lavičkou vyrobený ze starých dřevěných beden ve vstupní chodbě.

Vtipně je řešený i psí pelíšek, je vytvořen ze starodávné dřevěné dětské postýlky.

Samostatnou kapitolou je pracovna výtvarnice, s nádhernou šuplíkovou komodou, na které můžeme také číst originální rukopis své majitelky.

Jedinečnost jednotlivých místností propojují židle jednotného designu, ale různých barev a naopak pohodlná křesílka různých tvarů, ale jednotného polstrování…

Všimnětě si originální kompozice kolem okna v ložnici, kde svěží zeleň rostlin v květináčích podtrhují pestré barvy na tapetě. Ta se opakuje nejen na stěně, ale i jako podkres polic s doplňky.

(web)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také