Moderní česká koupelna s podzimním nádechem

Rodina Kalousových si pořídila domeček pro malou Elišku, ale také pro mladou babičku Zuzanu. Hypotéka bude na 30 let pro všechny, a to vedlo rodinu oslovit náš pořad. V havarijním stavu je totiž skoro všechno, ale největším kamenem úrazu je stávající koupelna.

Dovedeme Kalousovým pomoci a vytvořit koupelnu snů?

Interiér koupelny je stejně jako celý vnitřek domu už dávno za svým zenitem, a to jak technicky, tak esteticky. V koupelně je stará karma, malý horizontální topný žebřík, který stěží místnost vytopí. Malá, jen 160 cm, dlouhá vana a stávající obklady i dlažby malých formátů jsou dnes již samozřejmě překonané.

Budeme realizovat v podstatě vše, co si rodina přeje. Do koupelny se nám vejde dvojumyvadlo, vana 170 cm x 75 cm i WC mísa, i když kvůli ní bude muset být rekonstrukce trochu náročnější, hlavně co se týká rozsahu stavebních prací, ale protože s WC mísou bude koupelna funkčnější, tak to určitě za to stojí. Pouze jsme jim rozmluvili zelené dlažby a obklady a raději zvolíme něco nadčasovějšího v odstínech béžové a šedobéžové, tedy spíše v podzimních barvách. Na zelenou ovšem nezapomeneme a určitě se v interiéru objeví na nějakých doplňcích, jako jsou ručníky atd. Pod dvojumyvadlo umístíme atypickou skříňku, kam schováme koš na prádlo. Niku vytvoříme nad umyvadlem a schováme ji za zrcadlová dvířka, využijeme ji pak jako další úložný prostor. Určitě nezapomeneme na dostatečně nadimenzovaný topný žebřík a tyč na ručníky vedle umyvadla.

Pojďme se podívat, jak na koupelny!

Témata dílu: obkladové materiály; historické obklady – Art Deco Imperial Hotel

VIP: designér Jan Ranný

Sdílejte článek

Přečtěte si také