Bydlení

1. února 2018 16:16

Tereza Javorová

Pořad Jak se staví sen se vrací! Na co se můžete těšit v nové řadě?

Jak se staví sen 2018 (1) - upoutávka

Na televizní obrazovky se vrací oblíbený pořad Jak se staví sen – extra. Hned první díl bude speciální, čekají vás v něm totiž návraty za pěti proměnami z minulé série. Co vše se změnilo, jak jsou s odstupem času aktéři s touto změnou spokojeni a jak se jim osobně daří v jejich životě?

Než vám přineseme nové příběhy a splněné sny o novém, lepším a krásnějším bydlení, podíváme se za těmi, kterým jsme splnili jejich sen v minulé sezoně. Štáb pořadu Jak se staví sen se vrátil do pěti rodin, aby se podíval, jak si užívají proměněných domácností.

Navštívíme tak třeba paní Ivanu Truhlářovou zPískové Lhoty, kterou chtěly překvapit její dcery a za všechno, co pro ně v životě udělala, jí chtěly poděkovat novou kuchyní. Půjdeme se podívat i ke Katce a Tomášovi, kteří se po proměně svého bytu chystali ke svatbě. Jsou z nich dnes manželé, nebo z veselky sešlo? A jak se daří Zdeňce Vojtěchovské z Otvovic, s níž radostný okamžik odhalení proměny sdílela i zpěvačka Lucie Bílá?

Premiérový díl můžete sledovat už v pondělí 5. února ve 21.35 na Primě.

Jak se staví sen se vrací

I v nových dílech budou moci diváci sledovat zajímavé proměny bydlení. Nepůjde však jen o interiér, ale také o změnu zažitých stereotypů, nebo dokonce o změnu životních postojů. V každé epizodě se tradičně seznámíme s jednou rodinou, která sní o lepším bydlení. A právě jejich sen se stává výzvou pro dvojici designérů. Ti pak musejí během pouhých pěti dnů proměnit staré a nefunkční bydlení v domov snů. Ale když k tomu rodině leckdy nestačily celé roky, budou to vůbec designéři schopni zvládnout za pět dnů?!

Na novou řadu Jak se staví sen se těší také moderátorka pořadu Iva Kubelková: „Na moderování nových dílů se moc těším. Baví mě to, že pořad je smysluplný a pozitivní. Bude opět plný lidských příběhů, ale hlavně radosti, překvapivých momentů a profesionálně odvedené práce. Těším se úplně na vše. Doufám, že diváci spolu s námi stráví více než příjemné, zábavné a emotivní chvíle. Doufám, že v pořadu najdou také prostor pro vlastní inspiraci, jak zlepšit kvalitu svého bydlení.“

Iva Kubelková. Foto: archiv Prima

Designéři JSSS

V nových dílech se můžete opět těšit na známé dvojice designérů – Kamila Douděrová + František Kobližka a Andrea Hylmarová + Marek Povolný. Čeká nás nově utvořená dvojice ve složení Zuzana Schubertová a Petr Hodan.

Pojďme si náš designový tým krátce představit:

Ing. arch. Kamila Douděrová: Kamila je absolventkou Fakulty architektury na pražském ČVUT, zkušenosti získala také během stáže ve Francii na École d´architecture de Nantes. U svých návrhů se snaží spojit funkčnost, nápadité barvy, a hlavně naslouchá požadavkům klientů. Miluje kubismus, obdivuje gotiku. Od roku 2010 má vlastní architektonické studio Kamidesign.

Ing. arch. Kamila Douděrová. Foto: archiv Prima

Ing. František Kobližka: Charismatický František absolvoval Vysokou školu pozemního stavitelství a architektury. V nitru se necítí být ani architektem, ani designérem, ale vlastně poradcem, psychologem, obchodníkem, návrhářem, rétorem, průvodcem i dělníkem. Františkovým krédem je spokojenost zákazníka. Jeho specializací posledních let jsou interiéry koupelen.

Ing. František Kobližka. Foto: archiv Prima

Ing. Andrea Hylmarová: Andrea Hylmarová vystudovala mezinárodní obchod na VŠE. Poté, co propadla designu, absolvovala diplomové studium na pražské DesignŠkole. Při navrhování je pro ni velmi důležité poznání klienta jako člověka. Jeho emoce, osobnost a příběh jsou pro ni tím nejdůležitějším zdrojem inspirace. Interiérovému designu se naplno věnuje od roku 2011.

Ing. Andrea Hylmarová. Foto: archiv Prima

Ing. Marek Povolný: Vystudoval ČVUT, Fakultu stavební, obor Pozemní stavby a architektura. Marek je velmi zkušený a uznávaný architekt. Své profesi se věnuje již 14 let. Má za sebou velké množství úspěšných realizací. Jeho přístup je moderní, ale musí vycházet z potřeb klienta a nesmí popírat jeho osobnost. Jeho motto zní: „Nedělit estetiku a funkčnost.“

Ing. Marek Povolný. Foto: archiv Prima

Zuzana Schubertová: Designu interiérů se věnuje devátým rokem. Absolvovala diplomové studium na škole designu Intermezzo. Najdete ji v interiérovém studiu Epes Rádes. V roce 2013 a 2016 otevřela své dva obchody, kde, jak sama říká, toužila propojit interiérové navrhování s prodejem netradičních bytových doplňků, autorských výrobků, stínidel na míru a tapet. Ráda podporuje české ruce a autorskou výrobu. „Tvořit domov pro druhé je pro mne něco neskutečného. Každý můj klient ve mně zanechá kus svého já – a já v jeho interiéru zase něco ze sebe. Je to fascinující. Není to jen o designu. Má práce je propojením kreativity, psychologie a empatie zároveň.“

Zuzana Schubertová. Foto: archiv Prima

Petr Hodan: Vystudoval uměleckoprůmyslovou školu v Praze. Od roku 2008 má vlastní firmu ZAKIdesign na kompletní realizace a rekonstrukce od architektury přes interiér až po zahradu. Na svou práci má podobný názor jako jeho designérská parťačka Zuzana.

Petr Hodan. Foto: archiv Prima

(red)