Jak se staví sen

7. srpna 2017 18:20

Markéta Zídková

Před a po: Porovnejte si proměnu domku v Bystřici

Ze starého domu designéři vykouzlili moderní bydlení.

Na první pohled by člověka nenapadlo, jak náročná to byla proměna. Když v pořadu Jak se staví sen předěláváme kuchyni s obývákem, jsou změny pouhým okem lépe vidět, protože přibyde spousta nového nábytku, linka, sedačka, stůl…

V Bystřici to ovšem byla proměna pouhým okem hůře uchopitelná, zato velmi technicky náročná. Designéři Andrea Hylmarová a Marek Povolný dopředu netušili, co je čeká, až se místnosti rozkopou, a tak třeba půl dne hledali, kudy vede odpad vody. Není to první díl, ve kterém jsme byt předávali až pozdě večer nebo před půlnocí, ale tady to fakt do poslední chvíle vypadalo, že se to za pět dní nestihne.

Měnila se dispozice, kdy se k původní koupelně přidala část komory, díky čemuž Martina získala sprchu. Otočila se vana, původně byla vpravo od vstupu, teď je naproti. Hodně se předělávaly podlahy, jednak ve vstupní prostoře domu, jednak i betonové chodníčky kolem domu. Není divu, že dominující barvou je bílá, Martina má rád styl francouzského venkova.

Vtipné jsou niky v koupelně kolem vany, které jsou nasvětlené. Dodávají koupelně snovou atmosféru a je to i praktický úložný prostor, kdy část nik se hodí na dekorace, část může pojmout osobní kosmetiku. Nápadité je také využití vinylové podlahy na obklad stropu, Marek tak říká koupelně sendvič: nahoře a dole hnědá a mezi tím bílá koupelna. A pro větší bezpečí dostala Martina i nové vstupní dveře – přece jen prosklené nebyly úplně bezpečné.

Sdílejte článek

Přečtěte si také