Jak se staví sen

18. srpna 2017 08:00

Jana Brass

Před a po: Původně víkendová chatka neuvěřitelně prokoukla. Měnily se i její dispozice

Před a po: Původně víkendová chatka neuvěřitelně prokoukla. Měnily se i její dispozice

Domek, ve kterém Vendula s přítelem a vnučkou bydlí, sloužil její rodině původně jako chata. Postavil ho Vendulčin tatínek a rodina tady trávila víkendy a léto. Chatu si postupně přestavěli k trvalému bydlení. Spodek domu je zděný, patro dřevěné. Přestože celý dům prošel několika rekonstrukcemi, je ve špatném stavu. Kuchyň se rozpadá, všude jsou nesourodé obklady a dlažby, a to jak stylově, tak výškově.

Rodině chybělo místo, kde by se mohla setkávat, a malé Markétce vlastní prostor, kde by si mohla nerušeně hrát i odpočívat. Proměny se ujaly designérky Martina Pištěláková a Zuzana Schubertová. V přízemí velice zásadně vylepšily kuchyň, obývák, chodbu i schodiště, v patře vykouzlily dětský pokoj, ložnici i šatnu. Nedošlo vlastně jen na toaletu a koupelnu.

Podívejte se na to, jak designérky vymyslely zařízení domku:

Takto domek vypadal před proměnou:

Takto domek navrhly designérky:

Kuchyň dostala řád a logiku, podlaha v kuchyni a v obýváku se stylově sjednotila, přibyla sedačka a pořádná televize. Celkový vzhled interiéru zásadně zvedne také renovace schodiště a nové dveře.

Designérky hodnotí tuto proměnu jako největší v historii pořadu Jak se staví sen. Za pouhých pět dnů postavily a zařídily téměř novou chatku.

Podívejte se, jak domek vypadal před proměnou a po ní.

Sdílejte článek

Přečtěte si také