Před a po: Srovnejte si proměnu bytu v Novém Jáchymově (včetně dispozičního plánu)

Při této proměně jsme předělávali obývací pokoj s kuchyní a dětský pokoj pro jednu statečnou rodinu.

Tak změna je to pořádná! A to původně rodina toužila pouze po nové myčce. A když už myčce, pošilhávala i po nové kuchyni, na tu si před účastí v pořadu Jak se staví sen ale netroufala ani pomyslet. A pak přišla proměna v režii designérů Martiny Pištělákové a Petra Hodana. Když už chtěli vytvořit rodině pořádné bydlení, bylo nutné překopat dispozici bytu. Rodina ve snaze získat dětský pokoj totiž přepažila sádrokartonem obývací pokoj. Vznikly tak dvě nudle, které se nedaly pořádně zařídit. Stejně tak v kuchyni bylo těžké udělat pořádnou kuchyňskou linku.

Při proměně v Novém Jáchymově designéři tak vybudovali příčku mezi obývacím pokojem a kuchyní. Naopak obývák s dětským pokojem propojili a pak prohodili jednotlivé místnosti: Dětský pokoj do kuchyně, obývák a kuchyň do původního obýváku s dětským pokojem.

Podívejte se na dispoziční plán - PŘED PROMĚNOU:

Dispoziční plán - PO PROMĚNĚ:

Vznikla tak velkorysá kuchyně s velkou pracovní plochou a spoustou úložných prostor. Tomáš má samostatný dětský pokoj, kde má klid díky tomu, že dveře jsou s chodby, takže není večer rušen. Jediné, co by bylo potřeba, by byla samostatná ložnička pro maminku Janu, ale tu už byt ani při nejlepší vůli neposkytl.

Změna stylu je samozřejmě je do očí bijící. Z nábytku nezůstalo zachováno nic, byt je nyní díky kombinaci bílé a světlého dubu vzdušný a prostorný. Projděte si fotky a porovnejte si proměnu.

Pořad můžete sledovat každý všední den v 17.40 na Primě.

Sdílejte článek
Štítky před a po

Přečtěte si také