Jak se staví sen

14. srpna 2017 06:06

Markéta Zídková

Před a po: Srovnejte si proměnu bytu v Praze na Smíchově

Při této proměně jsme předělávali kuchyni a obývací pokoj v bytě 5+1.

Na začátku stála touha po nové kuchyni a na konci nejen nová kuchyně, ale i obývací pokoj a vstup do bytu. Třígenerační rodina sestávající s babičky Antonie Bednářové, rodičů Jana a Romany Tocháčkových a jejich dcery Dominiky s přítelem se do velkého bytu na pražském Smíchově přistěhovala teprve před třemi lety, obývák si zařídila podlé svého vkusu, ale na novou kuchyni už nebyly peníze. Otec Jan tak rodinu přihlásil do pořadu Jak se staví sen, protože jak říká, pro jeho ženu je „nová kuchyně i nad sexem a představuje pro ni kuchyňský orgasmus“.

Proměny se ujali designéři Kamila Douděrová a František Kobližka. Výraznou změnou je barevné ladění. Původní podobě bytu dominovala temně rudá barva, nyní má hlavní slovo bílá v kombinaci s přírodním dřevem a černým kovem oživená jemnou cihlovou červení. Byt tak má modernější a zároveň nadčasovější vzhled. Prospělo to zejména kuchyni, která nemá okno a byla před proměnou velmi tmavá.

V kuchyni došlo na všechna přání paní domu Romany: pětiplotýnkový sporák, troubu ve výši očí. Oříškem bylo, kam umístit velkou lednici, rodina si ideálně přála americkou – prostora kuchyně je však relativně úzká nudle, kam se naproti kuchyňské lince už další předmět hluboký 60 cm (standardní hloubka lednice) nevejde. Původně stála lednice na konci kuchyně před vstupem do dalšího pokoje a částečně zasahovala do prostoru dvoukřídlých dveří. Velká lednice by se sem ale nevešla.

Proto designéři zrušili servírovací okénko s barovým pultem do obýváku a sem umístili dvě lednice vedle sebe. Zachovány zůstaly i předměty s dekorem jahod, které Romana miluje, jen pro ně designéři vymysleli hravé poličky.

Do obýváku designéři pořídili nový nábytek, navíc proběhlo škatulata hejbejte se: jídelní stůl se odstěhoval k oknu, odkud je krásný výhled, pracovní koutek našel místo po jídelním stole, otočila se sedačka a dominantou pokoje už není televize, ale cihlová zeď.

Reprízy pořadu můžete sledovat každý všední den v 17.40 na Primě.

Sdílejte článek

Přečtěte si také