Jak se staví sen

15. května 2015 10:30

Markéta Zídková

Profil rodiny, které vytvoříme červenou kuchyni

Na designéry čeká v Hudlicích zanedbaný starý dům a v něm máma se synem, kterým život na růžích neustlal.

I když Stáně nebylo často do skoku v životě, chuť radovat se neztratila. Směje se často, a to i přesto, že z bývalé lásky zbyly oči pro pláč, vzpomínka na pokus o domácí násilí a exekuční vymáhání alimentů. Střechu nad hlavou tak před lety našla i se synem znova ve svém rodném domě u svého otce. Ten byl oporou, na rozdíl od matky, se kterou jsou vztahy momentálně na bodu mrazu. Po jeho smrti vnesl Stáně do života světlo přítel, ale peníze navíc na rekonstrukci zanedbaného starého domu s ním nepřišly. A Stáňa ještě není tak stará, aby házela flintu do žita a vzdala se touhy po svém snu - snu o lepším bydlení.

Tahle proměna by mohla být designérský ráj. V domě nač se podíváte, po zlepšení přímo volá. A že to bude odměna pro dobrého člověka je nad slunce jasné. Přes všechna trápení paní domu nezahořkla. Má prostě dobré srdce. A štěstí by se na ni mělo konečně usmát.

Podívejte se na ukázku:

Stáně život pořádně naložil. Přece jen výchova Jakuba, který se potýkal s neurovývojovou poruchou ADHD a dnes prochází pubertou, nebyla často procházka růžovým sadem. S vlastní matkou panuje ve vztahu střídavě oblačno a poslední dva roky je zataženo. Otec tak jako jediný Stáně poskytl útočiště po rozvodu s mužem, který propadl závislosti na alkoholu a když na ni vztáhl ruku, neotálela, sbalila si věci, malého synka a odešla do bezpečí zpět do rodného domu. Dodnes své alimenty vymáhá exekučně. Bývalý manžel založil novou rodinu a se svou původní se nestýká. Jakub se pokusil před nějakou dobou o kontakt, strávil u otce dokonce vánoční den, ale s rychlou se vrátil do máminy náruče. Od té doby se nikdo z nich podat ruku neodvážil a není ani zájem.

Vše o pořadu najdete na stránce Jak se staví sen.

Po smrti dědečka před dvěma lety se Jakub propadl psychicky a jeho výchova vypadala téměř nezvladatelně, ale Stáňa vydržela, ustála bouřku a dnes je vše ok, jen to učení Jakubovi moc nejde a nemá nad ním kdo bdít ...Šestnáctiletý Jakub nezvlčil, tráví veškerý volný čas u dobrovolných hasičů a aktuálně se rozhodl přerušit školu, kde se učil zednické profesi a podal si přihlášku na obor automechanik. Stáňa má přítele. Nežijí spolu trvale pod jednou střechou, ale pomohl jí najít novou práci a je tu, když je potřeba. Zkrátka ve dvou se to lépe táhne. Na koho se Stáňa může obrátit vždy, je její sestra. Přestože i ona má v životě cestu trnitou, protože její starší syn je mentálně handicapován, sesterská láska neutuchá. Konec konců byla to právě sestra, která Stáně dodala odvahu zkusit štěstí v pořadu Jak se se staví sen.

Nikdy se práce nebála, donedávna pracovala jako prodavačka v Jednotě a teď montuje čalounění do aut. Vždycky se prokousávala životem statečně, ale s platem prodavačky finance na jeho zlepšení prostě nebyly. Co hoří, je koupelna, která je v dezolátním stavu, kuchyň, o které se dá říct, že je to jen sporák a jídelna, kterou Stáňa s Jakubem neumějí využít.

(web)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také