Pořady

2. listopadu 2018 22:18

Petra Kloidová

Co udělat se starožitnými látkami a gobelíny? To vám poradí odbornice z Pokladu z půdy

Máte doma látky, které zažily třeba první republiku? Možná by bylo dobré podívat se na to, jaká je její reálná cena. V tom vám může poradit Simona Šustková, kterou znáte z pořadu Poklad z půdy.

Simona Šustková je viceprezidentkou Asociace starožitníků ČR, a zároveň spolumajitelkou starožitností ALMA a aukčního domu Valentinum VII. Působí jako odborná lektorka Rudolfinské akademie se zaměřením na textilie, kroje, gobelíny a hračky. Simona také napsala několik odborných textů o starožitnostech.

Podívejte se na rozhovor:

Poklad z půdy

Na vaší půdě se může skrývat poklad, o kterém jste možná doposud neměli ani tušení. V každém z doposud pěti natočených epizod pořadu Poklad z půdy budou odborníci v doprovodu moderátora Jana Rosáka oceňovat 5 starožitností od takzvaně obyčejných lidí. Tyto tajemstvím zahalené předměty od nich následně budou moci koupit experti – starožitníci v mini aukci. Poklad z půdy nabídne zajímavé příběhy věcí i lidí a základní návod na to, jak poznat, jestli se na vaší půdě nepráší na cenný předmět, jejž by ocenil nejeden sběratel. O tom svědčí i fakt, že v mini aukci pořadu Poklad z půdy padla i taková částka, jakou je půl milionu korun!

Sdílejte článek

Přečtěte si také