Pořady

4. října 2018 12:18

Petra Kloidová

Jak vypadala první umělecká aukce před listopadem 1989, zavzpomínal Jan Neumann z Pokladu z půdy

Chcete poznat detailněji odborníka na starožitnosti Jana Neumanna, kterého můžete sledovat každé pondělí ve 21.30 na Primě? Jan Neumann se orzpovídal i o tom, jak to s obchodem se starožitnostmi vypadalo těsně před Sametovou revolucí?

Jan Neumann je prezidentem Asociace starožitníků ČR. Zároveň působí jako soudní znalec, starožitník a numismatik. Je iniciátorem přípravného výboru, zakládajícím členem a předsedou Komory aukčních síní v roce 2001. Mimo to je také členem C.I.N.O.A. neboli Mezinárodní konfederace obchodníků s uměleckými díly.

Podívejte se na rozhovor:

Poklad z půdy

Na vaší půdě se může skrývat poklad, o kterém jste možná doposud neměli ani tušení. V každém z doposud pěti natočených epizod pořadu Poklad z půdy budou odborníci v doprovodu moderátora Jana Rosáka oceňovat 5 starožitností od takzvaně obyčejných lidí. Tyto tajemstvím zahalené předměty od nich následně budou moci koupit experti – starožitníci v mini aukci. Poklad z půdy nabídne zajímavé příběhy věcí i lidí a základní návod na to, jak poznat, jestli se na vaší půdě nepráší na cenný předmět, jejž by ocenil nejeden sběratel. O tom svědčí i fakt, že v mini aukci pořadu Poklad z půdy padla i taková částka, jakou je půl milionu korun!

Sdílejte článek

Přečtěte si také