Pořady

27. května 2019 15:59

Petra Kloidová

Poklad z půdy odhalí luxusní porcelánový servis nebo kombinézu z druhé světové

Každé pondělí můžete sledovat premiérové díly pořadu Poklad z půdy. Ve 21.30 na Primě uvidíte, za kolik korun se může vydražit porcelánový servis?

Během každého premiérového dílu pořadu Poklad z půdy uvidíte starožitné objekty, které se po generacích střežily v domácnostech. Jiné se válely zaprášené na půdách, jsou uskladněny ve sklepeních nebo zapomenuté odevzdaně leží na chalupě.

Moderátor Jan Rosák uvádí pořad, který odkrývá historii a hodnotu starožitností, u kterých se ještě netuší, že mohou být opravdovým pokladem.

POKLAD Z PŮDY MŮŽETE SLEDOVAT ONLINE

Paní přichází s krásným porcelánovým servisem, který nebyl nikdy použit a je dokonale zachován. Porcelánový servis pochází z První republiky a na zadní straně má napsanou cenu, která už v té době nepatřila mezi nejnižší. Budou mít odborníci na starožitnosti zájem o tento porcelánový servis? Za kolik je možné porcelán prodat? To všechno se dozvíte během pondělního dílu pořadu Poklad z půdy.

Kombinéza z druhé světové války

Stav objektů, které za sebou mají historické éry, jež ovlivnily celý svět, je pro odborníky zásadní. Hodnota objektu se tak může vyšplhat u starožitností do závratných výšin už ve chvíli, kdy je v nepoškozeném stavu. Takový je i příklad letecké kombinézy z druhé světové války, kterou přináší mladík do pořadu.

Více se dozvíte na Primě už ve 21.30 v pořadu Poklad z půdy.

Sdílejte článek

Přečtěte si také