Pořady

12. října 2020 14:39

Markéta Princová

Poklad z půdy: Starožitníci koupí svému kolegovi moravský kroj

Stejně jako v předchozích řadách v každé epizodě odborníci v doprovodu moderátora Jana Rosáka oceňují pět starožitností od diváků. Tyto tajemstvím zahalené předměty od nich následně mohou koupit experti-starožitníci v miniaukci. Sledujte v pondělí 12. října ve 21.35 na Primě

Bronzová plastika antického bojovníka zaujme starožitníky především svým mramorovým podstavcem. Zajímavou hodnotu může mí i kniha, například vydání Evžena Oněgina od Puškina se vkládanými klasickými grafikami od Viktora Strettiho, vydaná za první republiky, která původně patřila do knihovny Emy Destinové. V dnešní době se příliš nenosí, ale za první republiky byly brože oblíbeným dámským doplňkem. Vyřezanou ametystovou květinu s diamanty, s lístky z jadeitu a zlatými stonky, navíc v sadě s podobnými náušnicemi, starožitníci velmi ocení. Empírový vyšívaný paraván v původním stavu je dost netypickou starožitností, v dražbě ovšem zaujme.

Moravský kroj, který byl nalezen na půdě chaty, není sice kompletní a je trochu opotřebený, ale do sbírky jednoho ze starožitníků se určitě bude hodit. Zvlášť když mu ho jako dárek koupí jeho kolegové.

Sledujte poklad z půdy v pondělí 12. října ve 21.35 na Primě

Sdílejte článek

Přečtěte si také