Pořady

4. října 2018 13:30

Petra Kloidová

Poklad z půdy ukáže i přední české odborníky na starožitnosti

Nový pořad Poklad z půdy, který uvidíte v pondělí 8. řijna na Primě ve 21.30, samozřejmě spolupracuje s největšími odborníky na starožitnosti.

Starožitníci

Albert Trnka

Albert Trnka je ředitelem aukčního domu European Arts a předsedou představenstva Komory aukčních síní, uměleckých děl a starožitností České republiky. Řadu let působil jako znalec. V oboru se pohybuje již 15 let.

Pavel Kuře

Pavel Kuře alias „král veteše“ vlastní zámek v Martinicích a nejrozsáhlejší vetešnictví a kramářství v Česku. Vystudoval automechaniku, ale láska ke starým věcem se v něm probudila velmi brzy.

Daniela Žáková

Vášeň ke starožitnostem se u Daniely probudila před 25 lety, když vypomáhala kamarádce v obchodě se starožitnostmi. Svůj vlastní obchod si otevřela před 12 lety na Újezdě a nabízí v něm široký výběr starožitností z období art deco a secese. Dle slov svého manžela symbolizuje barokní éru díky svým tvarům, zálibě v dobrém jídle, pití, umění a zábavě.

Michal Jankovský

Michal se věnuje duchovním naukám a vede vlastní galerii se starožitnostmi v Žatecké ulici již 18 let. Je specializován na šperky, stříbro, sklo i porcelán, dobový výrazný design všeho druhu, svítidla, obrazy i sochy.

Pavel Urban

Dle slov Pavlovy manželky má dvě tváře – pracovní a soukromou. Miluje dohledávat historii a informace k zajímavým a výjimečným obrazům a starožitnostem. Na trhu s uměním působí více než 13 let – provozuje rozsáhlou prodejní galerii a starožitnictví v centru Olomouce a v Rytířské ulici v Praze.

Odborníci

Jan Neumann

Jan Neumann je prezidentem Asociace starožitníků ČR. Zároveň působí jako soudní znalec, starožitník a numismatik. Je iniciátorem přípravného výboru, zakládajícím členem a předsedou Komory aukčních síní v roce 2001. Mimo to je také členem C.I.N.O.A. neboli Mezinárodní konfederace obchodníků s uměleckými díly.

Martin Cinolter

Martin Cinolter založil v roce 1991 svou vlastní firmu Cinolter Antique sídlící na pražském Josefově, kde v rámci svého obchodu vyrábí i šperky na zakázku. Je specializován hlavně na obchodování se šperky a drahými kameny, ale také na tradiční sortiment výtvarného umění, skla, porcelánu, hodin, hodinek a dalších dekorativních starožitností.

Simona Šustková

Simona Šustková je viceprezidentkou Asociace starožitníků ČR, a zároveň spolumajitelkou starožitností ALMA a aukčního domu Valentinum VII. Působí jako odborná lektorka Rudolfinské akademie se zaměřením na textilie, kroje, gobelíny a hračky. Simona také napsala několik odborných textů o starožitnostech.

Jaroslav Krejča

Jaroslav Krejča je vášnivý sběratel a obchodník se starou technikou. Ze svého koníčka si udělal vlastní firmu, které se věnuje již 28 let. Má i vlastní YouTube kanál, na kterém má více než 5 tisíc odběratelů a mnoho milionů zhlédnutí.

Sledujte Poklad z půdy každé pondělí ve 21.30!

Sdílejte článek

Přečtěte si také