Pořady

21. září 2020 14:47

Markéta Princová

Pondělní Poklad z půdy nabídne kočárové hodiny za 320 tisíc

Oblíbený pořad Poklad z půdy se po úspěchu předchozích sérií vrací i tento podzim. V páté řadě se mohou diváci opět těšit na moderátora Jana Rosáka, spoustu zájemců a jejich více či méně cenné poklady, které našli nejen na svých půdách. Sledujte v pondělí 21. září ve 21.35 na Primě!

V dnešní době se zapalovač snadno vejde do kapsy. Před čtyřiceti lety se ale vyráběly i barové benzinové zapalovače se zásobníkem na cigarety. K velké radosti pana Rosáka i starožitníků se v tomto díle objeví také velmi zachovalý model letadla Sabena na baterie, dokonce s miniaturami pilotů v kabině. Velkým zklamáním naopak bude obraz z roku 1901, na němž největší cenu bude mít podkladní rám. I ten však cenou, za kterou se vydraží, svého majitele potěší. Doslova a do písmene šperkem tohoto dílu bude zlatý prsten s perlou a korálem ve tvaru růže, o který se starožitníci v aukci „poperou“.

Hodiny a hodinky náramkové i stojací už byly v Pokladu z půdy mnohokrát, premiéru si však tentokrát odbydou kočárové hodiny z první poloviny 18. století, které starožitníky doslova uchvátí a jejich cena se vyšplhá na šestimístnou částku.

Stejně jako v přechozích řadách v každé epizodě odborníci v doprovodu moderátora Jana Rosáka oceňují pět starožitností od diváků. Tyto tajemstvím zahalené předměty od nich následně mohou koupit experti-starožitníci v miniaukci.

Na další díl Pokladu z půdy se dívejte 21. září ve 21.35 na Primě.

Sdílejte článek

Přečtěte si také