Pořady

30. října 2018 14:44

Petra Kloidová

Poslední Poklad z půdy ukáže obraz za půl milionu nebo kříž, pod kterým byl křtěn Baťa

Pátý díl Pokladu z půdy ukáže další cennosti, které možná přímo nepocházejí z půdy, ale mají obrovskou cenu. Nejen tu emocionální.

Poklad z půdy uvidíte v pondělí ve 21.30 na Primě. A těší se na vás opravdové starožitnické lahůdky.

Do pořadu přichází žena, která má v dědictví po mamince dvě porcelánvé sošky opiček. Ty se vyráběly kdysi jako dokonalý marketingový tah, jelikož je sběratelé kupovali postupně, aby si vytvořili tzv. opičí kapelu. Jak se ukazuje, nejsou jen tak obyčejné a paní by za ně mohla získat hezký obnos peněz, ačkoliv je to jedna ze vzpomínek na její maminku.

Obraz od Špály za 500 000 korun

Vlastnit doma něco tak cenného, jako je obraz od umělce Špály, musí být někdy o nervy. Jak se totiž ukazuje podle odborníků, na zdi vám může viset až půl milionu korun. O tom vlastník, který obraz zdědil po otci, jenž tímto způsobem významně investoval, měl ponětí. A obraz se rozhodl prodat. U starožitníků ale může být navrhovaná cena úplně jiná.

Větší očekávání měla žena, která přichází s křížem, pod kterým se křtil Baťa mladší. Sama pochází s církevní rodiny a tento nádherný kříž se dědí z generace na generaci. Žena by si ho přála prodat za 200 000 korun. Dají jí takový obnos odborníci?

V pořadu Poklad z půdy uvidíte i to, z čeho se šňupalo za první republiky!

Sledujte Poklad z půdy na Primě ve 21.30!

Sdílejte článek

Přečtěte si také