Jak na to

24. března 2023 12:55

Gabriela Svoboda

Co se starým ráfkem? Láďa poradí

Ať už rádi vyrábíte užitečné vychytávky a zlepšováky do domácnosti ve své dílně, rádi chutně a zdravě vaříte, využíváte domácí i venkovní rostliny pro jejich léčebné schopnosti, recyklujete a využíváte věci, které by ostatní už vyhodili, nebo je vaší vášní péče o zahradu, Vychytávky Ládi Hrušky jsou tu pro vás každou neděli odpoledne.

Dáváte si také po ránu čaj? Šetři s Láďou poradí, jak vylouhovaný sáček ještě znovu využít. Kutil Zdenda předvede své vlastnoručně vyrobené finské svíce v podobě panáčků. Domácí lékárna představí zeleninu, která svědčí našemu srdci, a rovnou z ní vyrobí petrželové víno. Divák Honza se podělí o recept na vychytané kančí se šípkovou, ovšem bez šípků!

V dílně se Láďa pustí do mini historického projektu – ze starého ráfku od jízdního kola vyrobí vychytané hodiny. Povedené vychytávky od diváků ukáže jako vždy Pošta pro Láďu. Paní Zdena předvede, že stará CD se dají zrecyklovat, a vyrobí z nich nádherné šperky. V kuchyni se Láďa na závěr pustí do voňavých tvarohových mini knedlíčků z dětské krupičky.

Vychytávky Ládi Hrušky kromě oblíbených návštěv českých kutilů a žen kutilek, představování nejrůznějších léčivých rostlin, bylinek, ale i ovoce či zeleniny v Láďově domácí lékárně a receptů jak z diváckého Rodinného stříbra, tak přímo z Láďovy kuchyně nabídnou novou rubriku Šetříme s Láďou Hruškou.

Sledujte v neděli 26. března 2023 ve 12.55 na Primě!

Sdílejte článek

Přečtěte si také