Jak na to

7. prosince 2018 12:55

Jak si udělat skleněný vánoční svícen poradíme v pořadu Vychytávky Ládi Hrušky

Ať už rádi vyrábíte užitečné vychytávky a zlepšováky do domácnosti ve své dílně, recyklujete a využíváte věci, které by ostatní už vyhodili, nebo je vaší vášní péče o zahradu, Vychytávky Ládi Hrušky jsou tu pro vás každou neděli odpoledne.

Druhou adventní neděli přivítá Láďa Hruška v rodišti Josefa Lady v Hrusicích, kde nám připomene nejen kocoura Mikeše, ale také blahodárné účinky mléka. S Vlastičkou Libotovskou se naučíme míchat domácí parfém, jehož omamnou vůni nám bude kdekdo závidět. Navštívíme řezbářský ateliér v Jizerských horách a budeme obdivovat vyřezávaný betlém v životní velikosti.

Ani tentokráte nezapomeneme na vánoční dekorace, kterými bychom mohli vylepšit sváteční výzdobu našeho domova – vyrobíme si svícen ze skleniček, roztomilého Santu ze špalíčku a sněhuláka z kulatiny, který neroztaje a vydrží celou zimu i v obýváku.

Hodit se bude i Láďova vychytávka na rozmotání světelného řetězu a svoji tabuli letos obohatíme o pikantní pomazánku s názvem sloní mls. Není nad teplo domova, což platí především v zimě, a tak se necháme inspirovat úžasným kutilským počinem – solárním vytápěním ze starých oken. Nejlepší vanilkové rohlíčky jsou od babičky a nejrychlejší jsou pudinkové rohlíčky od Ládi – chutné, nelámavé a za dvacet minut hotové.

Sledujte v neděli 9. prosince ve 12.55 na Primě

Sdílejte článek

Přečtěte si také