Jak na to

9. června 2023 13:10

Gabriela Svoboda

Je tu Láďa a opět nabídne prima zlepšovák

Ať už rádi vyrábíte užitečné vychytávky a zlepšováky do domácnosti ve své dílně, rádi chutně a zdravě vaříte, využíváte domácí i venkovní rostliny pro jejich léčebné schopnosti, recyklujete a využíváte věci, které by ostatní už vyhodili, nebo je vaší vášní péče o zahradu, Vychytávky Ládi Hrušky jsou tu pro vás každou neděli odpoledne.

Rubrika Šetři s Láďou ukáže, že použité plechovky nemusí končit v koši – poslouží ještě třeba jako svícny, vázy nebo stojánky na tužky. Kutil Filip předvede svůj vychytaný zlepšovák na prosévání zeminy ze staré kolébkové míchačky, sudu a pleteného válce. Láďova domácí lékárna představí obyčejný salát s neobyčejnými účinky pro naše tělo. Divačka Ivana se podělí o recept na netradiční hořčici z cukety a ukáže i variantu z jablek.

Kam doma s mokrým deštníkem? Toť otázka mnoha z nás – Láďa proto v dílně vyrobí vychytaný stojánek na deštníky za staré pneumatiky. Dojde i na rubriku Pošta pro Láďu. Divačka Ester předvede, jak upcyklovat starou karimatku a vyrobit z ní užitečné termo-obaly na lahve či plechovky, abyste v létě měli vždy po ruce studené pití. Pokud zbožňujete pizzu, zkuste její odlehčenou verzi – cottage pizzu bez kynutí.

Vychytávky Ládi Hrušky kromě oblíbených návštěv českých kutilů a žen kutilek, představování nejrůznějších léčivých rostlin, bylinek, ale i ovoce či zeleniny v Láďově domácí lékárně a receptů jak z diváckého Rodinného stříbra, tak přímo z Láďovy kuchyně nabídnou novou rubriku.

Sledujte v neděli 11. června 2023 ve 13.10 na Primě!

Sdílejte článek
Štítky salát

Přečtěte si také