Jak na to

18. března 2022 12:50

Gabriela Svoboda

Láďa s Bohunkou přivítají jaro s vychytaným jarním věncem

Ať už rádi vyrábíte užitečné vychytávky a zlepšováky do domácnosti ve své dílně, rádi chutně a zdravě vaříte, využíváte domácí i venkovní rostliny pro jejich léčebné schopnosti, recyklujete a využíváte věci, které by ostatní už vyhodili, nebo je vaší vášní péče o zahradu, Vychytávky Ládi Hrušky jsou tu pro vás každou neděli odpoledne.

Protože právě nastává astronomické jaro, přivítáme ho spolu s Láďou a šikovnou Bohunkou krásným jarním věncem z plata od vajec. Pokud vás v přechodném období mezi zimou a jarem občas potrápí bolesti hlavy, uděláme tomu přítrž díky odvaru z bazalky. V Láďově domácí lékárně se totiž dozvíme, že bazalka není dobrá zdaleka jen na špagetách či v salátu. A uzenář Vladislav Štefl nás zasvětí do výroby domácího loveckého salámu.

Do dílny se vydáme vytvářet další jarní dekoraci, tentokrát vychytanou květinovou výzdobu z ráfku od jízdního kola. Nejen jaro, ale také jarní úklid už ťuká na dveře, a tak si od Ládi necháme poradit několik praktických tipů na mytí oken, a aby byla naše okna ve špičkové kondici, navíc je také pod dohledem odborníka seřídíme a promažeme. Rozloučíme se sladkou tečkou v podobě rychlého a levného receptu na oblíbený krtkův dort, tentokrát ale ve skleničce.

Sledujte v neděli 20. března 2022 ve 12.50 na Primě!

Sdílejte článek

Přečtěte si také