Jak na to

3. září 2021 13:05

Gabriela Svoboda

Láďa ze starého kufru vyrobí vychytaný kufr jako nový

Ať už rádi vyrábíte užitečné vychytávky a zlepšováky do domácnosti ve své dílně, recyklujete a využíváte věci, které by ostatní už vyhodili, nebo je vaší vášní péče o zahradu, Vychytávky Ládi Hrušky jsou tu pro vás každou neděli odpoledne.

Asi málokdo se tak moc těšil na konec prázdnin jako Láďa Hruška, který hned vyrazil na návštěvu za šikovným kutilem Radkem, aby se podíval na jeho skvělého – a vlastnoručně vyrobeného – pomocníka na dřevo 3 v 1 (řezací a štípací stroj s pásovým dopravníkem). Ve své domácí lékárně nám představí další zázračnou rostlinku: echinacea neboli třapatkovka nachová dokáže léčit ekzém či lupénku. S divačkou Barborou vyzkouší Láďa recept na lahodné jogurtové dortíčky s meruňkami a rybízem. A poté vymění kuchyň za dílnu, aby nám ukázal, jak ze starého kufru udělat vychytaný kufr jako nový.

Tvořilka Zdenka Láďovi prozradí, kam stále chodí na své nápady, a společně vyrobí nápaditou dekoraci z prasklé žárovky. Na závěr uvaříme mlsným jazýčkům výtečný, a přitom dietní recept za pár kaček – cuketové špagety s krůtím masem a cherry rajčátky.

Sledujte v neděli 5. září ve 13.05 na Primě!

Sdílejte článek

Přečtěte si také