Jak na to

1. března 2019 12:55

Recept na řízečky řezníka Krkovičky se dozvíte v pořadu Vychytávky Ládi Hrušky

Ať už rádi vyrábíte užitečné vychytávky a zlepšováky do domácnosti ve své dílně, recyklujete a využíváte věci, které by ostatní už vyhodili, nebo je vaší vášní péče o zahradu, Vychytávky Ládi Hrušky jsou tu po zimní přestávce opět každou neděli odpoledne pro vás.

V prvním díle nové vychytané sezony se naučíme vyrábět půvabné textilní dekorace ze zbytků látky ve tvaru tulipánu a zajíčka. A abychom se při šití nezbláznili z množství polorozmotaných špulek nití, vytvoříme si ze staré papírové krabice dokonalý organizér na nitě. Na upoutávku se podívejte zde:

Dále přičichneme k cukrářskému umění a ukážeme si, jak pracovat s potahovací hmotou při zdobení dortů. Zdobit ovšem nebudeme jen dorty, ale také třeba naši zahrádku – obzvlášť pěkně se na ní budou vyjímat rustikální zajíčci z březových polínek.

Abychom měli na jaře do té naší zahrádky navíc ještě co zasadit, můžeme si doma předpěstovat rostlinky v ruličkách od toaletního papíru. Pokud vás trápí rosení skel a únik tepla skrze vaše plastová okna, bude vás jistě zajímat možnost výměny skel za moderní trojskla se skvělými izolačními vlastnostmi. Navštívíme pana Zdeňka Nadymáčka, který svými nádhernými rytinami zdobí paroží. Ještě než nám před Velikonocemi začne čtyřicetidenní postní období, pustíme se spolu s Láďou do přípravy lahodných řízečků podle řezníka Krkovičky.

Sledujte v neděli 3. března ve 12.50 na Primě!

Sdílejte článek

Přečtěte si také