Jak na to

15. března 2016 08:24

Martina Čerňanská

Rozkvetlá paleta

David Zubík s rodinou si vyrobili z palet postel, poličky, stůl, židle, truhlíky i krmítko pro ptáky. Nás pozvali na návštěvu, aby nám to ukázali. Pan Zubík navíc spolu s Láďou v rámci reportáže vyrobil z palety krásnou vertikální zahrádku.

Vše o pořadu Vychytávky Ládi Hrušky najdete zde!

Postup:

Paletu rozřízneme po délce tak, abychom získali při jejím postavení dvě přihrádky – mezi prkýnky (ve výsledku budeme mít tři prostory na sázení květin).

Paletu si položíme na zem – dnem vzhůru a do vnitřní strany přední části přiděláme po celé ploše geotextílii (lze použít sponkovačku nebo přichytit hřebíky). Tato geotextílie slouží k tomu, aby hlína při postavení palety nevypadávala ven a paleta zůstávala čistá i při zalévání. Dále geotextílii přiděláme po stranách palety (horní část šíře nezaděláváme) i na její dno (pozn. každá paleta je ze spodní části jiná, možná bude zapotřebí použít prkýnka, která se přibijí po šířce palety tak, aby se geotextílie nevyvalovala ven) - tím vytvoříme jakousi kapsu, kterou naplníme hlínou.

Takto upravenou paletu postavíme a vrchem (nezakrytou šíří) nasypeme hlínu. Připravíme si květiny – hyacinty, primulky, vodněnky. V místě, kde jsme vsypávali hlínu, zasadíme hyacinty (jeden vedle druhého).

Tam, kde chceme mít květiny v přední části palety (mezi prkýnky), si nůžkami vždy prostřihneme dírku a vsadíme květinu. Tímto způsobem osadíme celou přední stranu pelety.

Sdílejte článek

Přečtěte si také