Jak na to

4. března 2022 12:55

Gabriela Svoboda

S cibulovým koláčem podle Ládi Hrušky budete za hvězdu!

Ať už rádi vyrábíte užitečné vychytávky a zlepšováky do domácnosti ve své dílně, rádi chutně a zdravě vaříte, využíváte domácí i venkovní rostliny pro jejich léčebné schopnosti, recyklujete a využíváte věci, které by ostatní už vyhodili, nebo je vaší vášní péče o zahradu, Vychytávky Ládi Hrušky jsou tu pro vás každou neděli odpoledne.

Ani v prvním letošním dílu nebude Láďa zahálet, a jen co vyhlásí zcela novou sezonu soutěže o nejlepšího Prima kutila, hned se za jedním takovým vypraví na návštěvu. Pan Josef Kovář, kterému neřeknou přátelé jinak než Joe Smith, miluje hudbu, a tak jsou nezbytnou výbavou jeho vlastnoručně sestrojeného traktoru i pořádné repro bedny. V Láďově domácí lékárně si vezmeme pod drobnohled majoránku a její léčivé účinky. Divačka Bohunka dá Láďovi recept na svoje vynikající linecké dortíky.

V dílně se pustíme do výroby stylového věšáku na ručníky ze staré židle a držáku na toaletní papír z pedálu jízdního kola. V Horkách u Staré Paky nás přivítá tvořilka Jája, která nás naučí zajímavou techniku. Za pomoci gázy a škrobu přetvoříme během chvilky starou ošklivou krabici na ozdobnou krabičku. Na závěr si upečeme podle rychlého a levného receptu výtečný cibulový koláč.

Sledujte v neděli 6. března 2022 v 12.55 na Primě!

Sdílejte článek
Štítky majoránka

Přečtěte si také