Jak na to

6. listopadu 2015 11:10

Martina Čerňanská

Svatomartinské Vychytávky Ládi Hrušky startují v neděli ve 12.50!

Ve středu je svátek svatého Martina. Pranostika říká, že přijede na bílém koni. Tradice velí, vystrojit svatomartinské posvícení. A to by to nebyl náš kutil a všeuměl Láďa Hruška, aby si na to neposvítil.

Nejen že připraví spolu se svým hostem slavnostní pečínku, ale hlavně vám ukáže, jak jednoduše a správně oškubat husu. Ještě než přijede Martin na bílém koni, musí zahrádkáři zazimovat své království – a Láďa je v tom nenechá samotné! Poradí nejen s tím, jak ochránit zahradu před prvními mrazíky, ale i jak připravit trávník, stromy, kytky či záhony na třeskuté mrazy.

Pro kutily všeho druhu Láďa připravil dvě vychytávky - koňská hasicí stříkačka, která je určená pro malé dobrovolné hasiče a taky vám ukáže, jak si jednoduše z PET lahve udělat košík na kolíčky.

Pro milovník zvířat bude v tomto dílu Vychtávek reportáž. Tentokrát o miniprasátkách.

Také se můžete těšit na reportáž o tom, jak vyrobit z šípků, jejichž sklizeň právě vrcholí, skvělý čaj plný vitamínů.Aby byla útulná pozdně podzimní atmosféra dokonalá, chybí už jen trocha hudby a nejlépe stylově, linoucí se ze starého gramofonu. Jestli nějaký takový vlastníte, rozhodně ho nevyhazujte! Ukážeme vám, jak mu opět vdechnout život a uvidíte, že ta péče stojí za to.

A na zvávěr již tradičně nebude chybět Láďův recept - tentokrát se můžete těšit na skvělé jogurtové řízečky.

Už se také těšíte na další díl Vychytávek Ládi Hrušky? Startujeme v neděli ve 12:50 a pro ty, co již nemohou dočkat, máme malou ochutnávku:

Sdílejte článek

Přečtěte si také